חפץ: "מעריץ את ביבי אבל הוא נשבה בידי אשתו ובנו"

בחדשות עשר פורסם כי עד המדינה צפוי להעיד על אירועים ביטחוניים בהם רה"מ פעל בניגוד לעמדת ראשי השב"כ והמוסד, בשל לחץ שהפעילו רעייתו ובנו יאיר. בחדשות 2 פורסם כי חפץ אמר למקורביו ש"ביבי, בהשפעת בנו, גילה חוסר אחריות לאומית". נתניהו: "שטויות"

חדשות כיפה 05/03/18 22:34 יח באדר התשעח

חפץ: "מעריץ את ביבי אבל הוא נשבה בידי אשתו ובנו"
ניר חפץ, צילום: פלאש 90

"הבן יאיר גרם נזקים לאביו ולמדינה, זו הסיבה שעזבתי שם באוקטובר 2017", כך צוטט הערב (ב') בחדשות 2 עד המדינה החדש בתיק 4000 - יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, ניר חפץ.

על פי הפרסום, בשיחה עם מקורביו הוסיף חפץ: "הבנתי שעידן ביבי הסתיים. שיהיה נגדו כתב אישום איתי או בלעדיי. התנגדתי למתקפות שלו על המשטרה ועל רשויות החוק".

חפץ התלונן גם על הפגיעה האישית בו מצד נתניהו בשל התנהלותו בחקירת הפרשה, ואמר: "ביבי דחה את חקירתו במשך ימים כשהוא ידע שאני יושב בגלל במעצר. כל זה בזמן שמחזיקים אותי במעצר בתנאים קשים עד שהוא יואיל בטובו להיחקר. זה לא היה אכפת לו".

בהמשך השיחה הציג חפץ דוגמה למקרה שבו לכאורה שינה נתניהו את עמדתו בעקבות התנהגות בנו יאיר, ואמר: "אני מעריץ את ביבי אבל הוא נשבה בידי אשתו ובנו, הם מנהלים אותו גם בענייני המדינה. בתאגיד הוא רצה פשרה - ואז יאיר השתולל וביבי שינה את עמדתו".

לדבריו, "ביבי, בהשראת הבן יאיר ובהשפעתו, גילה חוסר אחריות לאומית, וקיבל החלטות שפגעו באינטרסים הלאומיים של ישראל ובביטחון המדינה". 

בחדשות עשר פורסם הערב כי חפץ יעיד גם על שני אירועים בעלי אופי ביטחוני שהתרחשו לאחרונה, בהם נתניהו פעל לכאורה בניגוד לעמדת אנשי המקצוע וחוות הדעת של ראשי השב"כ והמוסד, זאת בשל לחץ של בנו ורעייתו שרה. בנוסף פורסם כי ייתכן ששרה נתניהו ובנו יאיר ייחקרו בעניין.

בתגובה לפרסומים הערב נמסר מטעם ראש הממשלה כי "הדברים שיוחסו לניר חפץ ביחס לשרה ויאיר נתניהו הם שטויות. כבר יותר משבע שנים שחפץ ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני, ומקבלת החלטות בתחומים אלה. לכן הדברים שיוחסו לו משוללים כל יסוד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר