סגור

ח"כ שטרן: הדתיות שמתגייסות טובות מבנות השירות לאומי

חבר יש עתיד והאלוף לשעבר טען כי למרות מלחמות הרבנים הבנות הדתיות ימשיכו להתגייס, "מי שינבח ינבח והשיירה תמשיך". הוא גם השווה בין רבנים לארגוני שמאל קיצוני, "לא מבין מה ההבדל בין שוברים שתיקה לבין רב שקורא לא להתגייס מכל מיני סיבות אחרות"

משה ויסטוך
כ בשבט התשעח
,
05 בפברואר, 2018 13:17
תוקף את הרבנים. ח"כ אלעזר שטרן

תוקף את הרבנים. ח"כ אלעזר שטרןצילום: פלאש 90. הדס פרוש

ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד טען היום (שני) כי רמתן של הבנות הדתיות שמתגייסות גבוה מאלה שבוחרות במסלולים אחרים.

בראיון לרדיו דרום 101.5FM אמר ראש אכ"א לשעבר כי המאבק של הרבנים השונים נגד גיוס דתיות לצבא הוא אבוד, "מי שינבח ינבח והשיירה תמשיך, בנות דתיות יתגייסו ומתגייסות לצה"ל בכמויות גדלות והולכות".

בהמשך אמר שטרן כי הבנות שמתגייסות לצה"ל טובות יותר מאלה שהולכות לשירות הלאומי, "אני חושב שהבנות שמתגייסות לצה"ל מקרב בוגרי הציונות הדתית במוסדות החמ"ד, הרמה שלהן גבוהה יותר מאלה שאינן מתגייסות".

על התגובה של הצבא כלפי רבנים שמתבטאים נגד שירות צבאי לנשים, כדוגמת הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר ורבנים נוספים, הוא ציין כי "הצבא לא צריך לבנות במות למי שפועל נגדו". בהמשך הוא השווה בין אותם רבנים לארגוני שמאל קיצוני, אני לא מבין מה ההבדל בין שוברים שתיקה לבין רב שקורא לא להתגייס מכל מיני סיבות אחרות".

שיעורו של הרב אליהו השבוע

כמו שוברים שתיקה?צילום: יוסף ברנפלד

דבריו של שטרן נאמרו על רקע כנס מיוחד שנערך בשבוע שעבר, שבו רבנים שונים דיברו עם בנות מדרשות והסבירו להן מדוע אסור לדתיות להתגייס. "הדבר הכי מרכזי של הנשים היום - כשכל הקרב הוא על הריסת המשפחה- הוא שמירת הקדושה", אמר הרב צבי קוסטינר והוסיף כי "הניסיון לגייס את הבנות הוא חלק ממלחמת תרבות ומהניסיון להרס המשפחה".

הרב אליהו ציין בכנס כי ""שמים בנים ובנות יחד בנגמ"ש, בעמדת שמירה, איך מצפים שהאישה תקים משפחה אח"כ? למה זה טוב? מתוך 192 מדינות רק ב 2 יש שירות צבאי חובה לנשים. ישראל וצפון קוריאה. למה עשו את זה? זה ערך! הפכו את זה לדגל!".

05.02.2018

1. שטרן מוכיח פעם נוספת שהליברלים הם האנשים הכי אלימים שיש (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2018

2. -- ל 1 (אלון) שיהיה לך בתאבון עם הסלט ירקות (עומר)

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2018

3. שטרן נציג של התנועות הרפורמיות. עמארץ ששונא תלמידי חכמים (חנה)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2018

4. יש עתיד-בנים לאמהות שלא סיננו שיחות נכנסות והממזרים כידוע זריזים וחצופים (ב.ניצן)

מי שערכי המשפחה ביהדות לא מקודשים אצלו כערך עליון, קרוב לוודאי שירש את זה מאמו בעלת החסד המתמסרת למשק ולכל מי שיש לו חשק. לכן גם הזלזול במורי ההוראה ורבנים. החוק פוטר בנות משירות צבאי, הרבנים פועלים על פי חוק והחצוף יוצא נגד אותם רבנים. כמו שכתוב, בן כסיל תוגת אמו.

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2018

5. אלוף בצהל אינו ערובה לחוכמה בכל התחומים (שלמה פרידמן)

אלוף בצהל אינו החכם באדם.
ראש אכא אינו סמכות לקבוע מי טוב יותר.
הדברים הם גיבוב של שטויות ברמה
האלוף שטרן לוקח לעצמו קרדיט על כל החלטה של הציונות הדתית.
רד מהעץ האלוף שטרן. כל בת תחליט מה טוב לה ואיך הכי טוב לה לתרום.

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2018

6. צל כבד (צל כבד)

ההבדל בין שוברים שתיקה לרבנים הוא : שוברים שתיקה ממציאים שקרים ולא רוצים לפרט מיהם האנשים שהתלוננו בפניהם כדי שאפשר יהיה לאמת ולוודא שאכן קיימים האנשים הלל. כי הם בפירוש רוצים להזיק לצה"ל. לעומתם הרבנים מחבבים את צה"ל ורוצים בהצלחתו. אולם לדעתם ההלכה אוסרת גיוס בנות. יתכן שהם צודקים ושטרן טועה ויתכן ההיפך. אבל הם באים מנקודת מוצא של אהבת צה"ל וישראל בניגוד לשוברים שתיקה והקרן לישראל חדשה. משונה מאוד שאלוף בצה"ל לא מצליח להבין זאת. זה מטיל צל כבד על רמת ה אי קיו של אותו אלוף וגם של אלופים אחרים וחבל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חקירה (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

התיק נגד חוקרי השב"כ שנחשדו שפגעו ברוצח רנה שנרב במהלך חקירה - ייגנז

קרא עוד