פרוייקט הסקי הדתי

ח"כ מוטי יוגב הסיר את מועמדותו לראשות 'הבית היהודי'

ח"כ מוטי יוגב שיגר היום מכתב חריף אל חברי 'הבית היהודי' בו הוא קורא להם לא לתת יד לוועדה מסדרת. "נטשו אותנו. זה הזמן להציל את הבית היהודי. זו לא העת לעסוק בשאיפות פוליטיות. אני מסיר את מועמדותי האישית לתפקיד יו"ר הבית היהודי"

גלעד כהן 08/01/19 15:58 ב בשבט התשעט

המרכז יבחר. מוטי יוגב, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
המרכז יבחר. מוטי יוגב, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הסיר היום (ג') את מועמדותו לראשות המפלגה זאת בעקבות הכוונה להקים וועדה מסדרת שתקבע את יושב ראש המפלגה. "זו לא העת לעסוק בשאיפות פוליטיות אישיות."

במכתב שכתב ח"כ יוגב לחברי 'הבית היהודי' אומר יוגב כי "הציונות הדתית בשעת חירום אמיתית, ראשי מפלגת 'הבית היהודי' נטשו והותירו ואקום חוקתי וכלכלי. יש מי שניצלו את המצב והשתלטו על המפלגה באופן לא דמוקרטי, בלא שיתוף עם חברי הכנסת המכהנים."

נפתלי בנט ואיילת שקד ראשי "הימין החדש"

"נטשו אותנו" | נפתלי בנט ואיילת שקד ראשי "הימין החדש"צילום: יוסי זליגר פלאש 90

יוגב טוען כי אין שקיפות מלאה וכי בגלל טענה שמפלגת 'הבית היהודי' בחובות מחייבים דווקא לוותר על יכולת ההשפעה של המתפקדים ששילמו משך שנים למפלגה, לממש את זכותם לבחור בפריימריז. "הליכים אלו יש בהם פגיעה באמון הבוחרים, הם יכולים אולי להבטיח את מועמדותו של מועמד כלשהו, אך בוודאות יפגעו באמון הבוחרים. עשרות אלפי מתפקדים ומאות חברי מרכז שילמו כסף, בכדי להשפיע על בחירת יו"ר המפלגה ונבחריה ובעצם רימו אותם. זו גנבת דעת של הציבור. היעלה על הדעת שהמנגנון שכביכול קיבל את כוחו מ"צוואה" של ראש המפלגה שפרש, ימשיך לשלוט על המפלגה, שכוחה בא לה מציבור ציוני דתי רחב, בלא תהליכים דמוקרטיים?! מה שקורה כרגע מסכן את עתיד הבית הפוליטי של הציונות הדתית."


להורדת הקובץ

ח"כ יוגב קרא לחברים ולחברות בציונות הדתית ובבית היהודי, לא לשתף פעולה עם וועדה מסדרת שתחליט עבורם על יו"ר המפלגה או מי מנבחריה. "נקיים פריימריז פתוחים שינוהלו ברחבי הארץ, בהם ייבחרו יו"ר המפלגה ונבחריה. כך נשיג מחדש אמון ציבורי רחב ומגוון, נביא לנבחרת טובה ומגוונת, שתביא את התוצאה הטובה ביותר, בבחירות הכלליות הבאות עלינו לטובה. זה הזמן להציל את הבית היהודי. זו לא העת לעסוק בשאיפות פוליטיות אישיות, אלא בבניית בסיס רחב, איתן ודמוקרטי שיזכה מחדש באמון הציבור."

ח"ג יוגב כתב בסיום המכתב כי הוא מסיר את מועמדותו מראשות המפלגה. "אני מסיר את מועמדותי האישית לתפקיד יושב ראש הבית היהודי. רק בדרך של שיתוף הציבור ושקיפות, נזכה בעזרת ה' להשיב אמון ולבנות מחדש בית יהודי גדול ורחב. מפלגה שנבחריה הם שליחים המחויבים לציבור הציוני-דתי ולכלל ישראל, שותפים בכנסת ישראל ובממשלת ישראל, בהנהגת העם ומדינת ישראל." חותם יוגב

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר