סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ח"כ יוגב על חבירה לעוצמה יהודית: "מקווה שנסגור את העניין בהקדם"

בניגוד לדברים שאמר לאחרונה לחדשות כיפה, מספר 2 ברשימת הבית היהודי לא שולל חיבור למפלגתם של בן גביר ובן ארי. בסביבתו ציינו כי שינה את דעתו לאחר שהבין את חשיבות המהלך לטובת הציונות הדתית

ראשי

ראשי 'עצמה יהודית' ד"ר מיכאל בן ארי ואיתמר בן גבירצילום: Hadas Parush/Flash90

מספר 2 ברשימת הבית היהודי, ח"כ מוטי יוגב, התייחס אמש (ב'), בשיחה בפני קהל עם מוגבלויות ברמת תפקוד גבוהה במכון פוירשטיין שבירושלים, למצבה הפוליטי של הציונות הדתית והפתיעה כשהביע תמיכה בחיבור למפלגת עוצמה יהודית.

כשנשאל האם מפלגתו תסכים לחיבור עם מפלגתם של מיכאל בן טרי ואיתמר בן גביר הוא ענה, "יכול להיות, מקווה שנסגור את העניין בהקדם".

יש לציין כי עד לא מזמן שלל יוגב מהלך שכזה ורק לפני כשבועיים, בסבב ראיונות של מועמדי הבית היהודי שנערך במערכת כיפה, הוא ציין כי החבירה לליכוד עדיפה עליו מאשר זו עם עוצמה יהודית. בסביבתו של יוגב מסרו לחדשות כיפה כי לאחרונה הוא הבין את הצורך בחיבורים כוללים בין מפלגות הציונות הדתית, למען שיפור מצבו הפוליטי של הציבור הדתי לאומי.

במהלך השיחה המשיך יוגב במתקפה על ראש הימין החדש כשאמר כי "בנט לא היה מחובר לתפיסת העולם של הבית היהודי ולא רצה להיות מחובר לצורכי המגזר הציוני-דתי ויותר חשוב לו להיות ראש הממשלה. הציונות הדתית רוצה להשפיע מרוחו על מישורי המדינה. הוא לא היה נאמן לציבור ולא לאנשים ומחפש כוכבים שעולים ונופלים. מאחל לו הצלחה".

בנוגע לאפשרות שמפלגתו תפרוש מהממשלה, במידה ויוגש נגד נתניהו כתב אישום, אמר כי "מדובר באדם אינטליגנט ברמות הגבוהות ביותר. אני לא אמהר לאבד עוד ראש ממשלה כזה. אני חושב, לא יודע את הכול, שחלק מההאשמות נגדו הם שטויות. כל עוד הוא לא יואשם, נשב בקואליציה בראשותו. ניסיוננו מראה שמאשימים אנשים לפעמים בלי הוכחות. כל עוד לא יופלל נשב בממשלה ונמשיך לקדם את מדינת ישראל".

חבר הבית היהודי במהלך השיחה

חבר הבית היהודי במהלך השיחהצילום: דוברות ח"כ יוגב

יוגב נשאל על הדרך שבה ניתן להשכין שלום בתוך החברה הישראלית ומחוצה לה עם הפלסטינים וציין כי "אנחנו צריכים לאהוב יותר אחד את השני. יש ח"כית בשמאל, במרצ, מיכל רוזין. אנחנו חלוקים לגבי מה צריך לעשות ביהודה ושומרון, אבל מצאנו מכנה משותף בנוגע לפגיעה בנערות וקידמנו יחד חוק שיעזור בזה. לגבי הערבים, זה שונה. הם מבינים כוח. אצלנו מבינים חיוך, אצלם אם הם משתוללים צריך לתת להם מכה בראש ולחזק את ההרתעה. למשל בעזה, ביד ימין לפגוע בראשים שלהם - אנחנו לא עושים את זה מספיק - וביד שמאל לעזור לאוכלוסייה, לסייע הומניטרית".

אחת הנוכחות ביקשה ממנו שיביע את עמדתו בכל הקשור לשיפור מצבם של האנשים עם מוגבלויות בישראל וחבר הבית היהודי ענה כי היה "חבר בוועדת עבודה ורווחה וחבר בוועדה למען זכויות הילד. ככל שנחשפים יותר, יש יותר רצון. כדאי להזמין הנה יותר ח"כים שיעשו סיבוב ויחשפו לצורך. ככל שאנשים מכירים, הלב שלהם נפתח. כל אחד יכול לדרוש יותר תקציבים ועשייה, בראש שרי העבודה והרווחה, שר האוצר. מכוח החשיפה ייווצרו יותר משאבים".

עקבו אחרינו בטוויטר
12.02.2019

1. מוטי יוגב פשוט שולף בלי לחשובו (שקדית )

לכן הוא רץ לראשות הבית היהודי ונסוג.
התנגד לחיבור עם כך ונסוג.
תמך בפרישה מהממשלה ונסוג.
פשוט מוטי נסוג

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

2. לאחר ההסכם בין הבית היהודי עם עוצמה ואלי ישי, סמוטריץ יזחול לבית היהודי (יעשר כוח ליוגב. די חסחטנות תקומה ורבניו !)

הגיע הזמן לשים קץ לסחטנות של תקומה סמוטריץ וחבריו. החיבור בין הבית היהודי, עוצמה ואלי ישי יניב מיידי 7-8 מנדטים כי הם מייצגים 97% מקהל הבוחרים. בשביל ה 3% של תקומה אפשר לוותר ולא להסכים לסחטנות שלהם !
עוצמה ואלי ישי ידעו לעמוד בה,כם כפי שהיה ביחד בשונה מתקומה שבכל מערכת בחירות סוחטים את המחנה. שסמוטריץ יתחבר לבנט . לא חייב להיות בגוש של הבית היהודי.
יישר כוח יוגב ! רוצו ותחתמו כבר היום, שהסקרים יעלו !

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

3. יוגב מציל את גוש הימין מול הפלגנות של סמוטריץ (יעקב)

תומכים בחיבור עם עוצמה ואלי ישי גם אם זה לא בדיו- אותו קהל של הבית היהודי. חייבים להציל את הבית היהודי לאחר בנט ושקד. לא ניכנע לתקומה. לא ניתן להם לאכול את הבית היהודי. תומכים בניר אורבך והרב רפי שלא נכנעים לתקומה. די לסחטנות !

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

4. אם הבית היהודי יחברו לעוצמה גויית אני לא אצביע להם. (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

5. נקווה שזה לא סתם מס שפתיים (אוקי)

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

6. אם התפכחת אז תפכח (יהודי)

גם את חבריך המפדלניקים היהירים. בלי ריצה משותפת עם כוווולללםםםם (עוצמה יחד וזהות) אתם תתרסקו כי הציבור ינקום בכם בקלפי.

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

7. חבורים לימין טוב יותר (אשר קור)

אני רוצה לראות את ברוך מרזל עומד בראש הוא ידע איך להוביל לנצחון למען עם ישראל .

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2019

8. בכל מקרה נבחר (חרדי ספרדי)

רק בעוצמה יהודית עם איחוד או בלי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רינה שנרב צילום: באדיבות המשפחה

אמה של רינה שנרב ז"ל מבקשת: "שעה בלי הטלפון"

קרא עוד