ח"כ טיבי: "נעמי שמר התעלמה מהפלסטינים". צפו בתשובתה של המשוררת

חבר הרשימה המשותפת זעם על בחירת השיר "ירושלים של זהב" בציון כ"ט בנובמבר שנערך באו"ם, "ירושלים עשויה היום ממחסומים, כדורים וכיבוש. לא אור ולא זהב". שמר השיבה בעבר לטענה דומה שהעלה עמוס עוז

משה ויסטוך
יב בכסלו התשעח
,
30 בנובמבר, 2017 8:56
לא היה משכנע את שמר. ח"כ טיבי

לא היה משכנע את שמר. ח"כ טיביצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

השבוע צוין כ"ט בנובמבר בטקס מיוחד באו"ם בהשתתפות הזמרת נינט טייב ששרה את השיר "ירושלים של זהב". ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת לא אהב את בחירת השיר וטען כי "ירושלים עשויה היום ממחסומים, כדורים וכיבוש. לא אור ולא זהב".

טיבי אמר את הדברים במהלך ועידת פלסטין שהתכנסה גם היא באו"ם, לציון יום הסולידריות שהארגון מקיים בכל שנה, ותקף את מחברת השיר, "נעמי שמר כתבה שכיכר העיר ריקה, והתעלמה מהפלסטינים שהתפללו ברחובות".

עוד הוא אמר, כפי שפורסם הבוקר (חמישי) ב'ynet' כי "המשורר תמים ברגותי יותר דייק כשכתב: 'להקים מדינה פלסטינית עצמאית כדי שכולנו, פלסטינים וישראלים נזכה לשלום, אור וקדמה והאזור כולו ייהנה מכך'".

יש לציין כי טיעונו של סגן יו"ר הכנסת אינו חדש וכבר מיד בתום מלחמת ששת הימים טען הסופר עמוס עוז טענות דומות כנגד שמר. לדבריו, כפי שכתב בשנת 1967 בעיתון 'דבר', שורת השיר "יבשו בורות המים, כיכר השוק ריקה", מתעלמת מעצם קיומם של הפלסטיני בירושלים ובארץ ישראל. המשוררת, שהלכה לעולמה בשנת 2004, גיבשה עם השנים תשובה מעניינת שיכולה לעניין גם את ח"כ טיבי.

30.11.2017

1. היא באמת מדהימה (משה71)

חבל על דאבדין

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2017

2. הוא צדק - היא לא מחשיבה אותם כלל (נתי חתוכה / בת ים)

זו עמדה גזענית מכוערת ולא יהודית הם בני הארץ הזאת שנולדו כאן ולא ידעו אחרת, התורה צוותה לאהוב הגר הלא יהודי. אסור ללמוד כיעור מציונים המטנפים היהדות במיליעטאריזם שלהם. אלוהים אוהב כל בניו לא רק יהודים.

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2017

3. ל-2, התבלבלת. התורה ציוותה לאהוב את הגר, לא את האויב. (רוני)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנות הנכים. ארכיון צילום: פלאש 90

המענק לחג הפסח - גם לנכים

קרא עוד