חוק הלאום יעבור ריכוך. סמוטריץ': "נתניהו התקפל"

סעיף 7 ב' שקבע כי ניתן יהיה לקיים יישובים נפרדים מבחינת דת ולאום, צפוי להשתנות כדי לאפשר את המשך הליך חקיקתו. חבר הבית היהודי: "מי שלא יודע להגן על היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית שילך הביתה"

משה ויסטוך 15/07/18 11:54 ג באב התשעח

חוק הלאום יעבור ריכוך. סמוטריץ': "נתניהו התקפל"
חברי הוועדה בזמן הדיון, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

סעיף 7 ב' בחוק הלאום, שאפשר לקיים יישובים נפרדים ועורר סערה ציבורית בשבוע שעבר, עומד היום (ראשון) בפני שינוי שעשוי לאפשר את את תמיכת כל חברי הקואליציה בחוק ובכך לסלול את הדרך לאישורו. 

בסעיף הנוכחי נכתב כי יישובים יוכלו לקבל לשורותיהם רק חברים המשתייכים לאותו לאום או דת. ואילו בשינוי שהוצע נאמר כי "המדינה תעודד, תבסס ותחזק התיישבות יהודית, באופן שמבהיר כי עידוד ההתיישבות היהודית הוא מימוש לגיטימי של החזון הציוני ואיננו אפליה פסולה או חוסר שוויון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שר החינוך נפתלי בנט נועדו בנושא החוק, זאת על רקע הצעת הפשרה שיזם יו"ר הבית היהודי בשיתוף השר שקד וחברי הכנסת סמוטריץ' וסלומינסקי.

סמוטריץ

סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

עם זאת, ח"כ סמוטריץ' תקף את ראש הממשלה על השינוי המסתמן ואמר כי "מי שלא יודע להגן על היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית באופן מעשי שיחזיר את המפתחות וילך הביתה. הניסיונות של נתניהו ומנדנבליט לסרס את חוק יסוד הלאום ולרוקן אותו מתוכן מעשי הן התקפלות אחת יותר מידי". 

עוד הוא אמר כי "הציונות התבססה מאז ומעולם על הקמת התיישבות יהודית בכל מרחבי ארץ ישראל מתוך הכרה בעובדת היסוד ולפיה במקום בו עוברת המחרשה עובר הביטחון ועוברת הריבונות. חוק יסוד הלאום נועד לתקן את העיוות שיצר בג"ץ בעזרת חוק יסוד כבוד האדם וחירותו והפך את הציונות לשטח המת של המדינה והמדיניות".

חבר הבית היהודי אף ציין כי "נתניהו התקפל במסתננים, התקפל מול טרור העפיפונים, ועכשיו מקפל אותנו גם בחוק הלאום ומתכחש לערכי הציונות הבסיסיים ביותר. מי שלא מסוגל בשנת 2018 להוציא מפיו את המילים יהוד הנגב והגליל איבד את זה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר