חדש: מרכז החסד החדש על שמו של רזיאל שבח

זמן קצר לפני שנרצח הראה רזיאל ליעל את המיזם הבא שבמסגרתו הוא מבקש לעשות חסד נוסף. כחודש לאחר שנפל חלל בפיגוע ירי, זכו בני משפחתו לחנוך את "בית לחייל" החדש בחוות גלעד

משה ויסטוך 15/02/18 07:17 ל בשבט התשעח

חדש: מרכז החסד החדש על שמו של רזיאל שבח
קביעת המזוזה בבית החייל, צילום: רועי חדי

מספר שבועות לפני שנרצח החליט הרב רזיאל שבח להקים "בית לחייל" בחוות גלעד. כחודש לאחר שנרצח, במעמד אלמנתו יעל, נחנך אמש (רביעי) המתחם ונקרא על שמו

"כזה אנחנו צריכים להקים לחיילים בחוות גלעד", אמר רזיאל לרעייתו, זמן קצר לפני הפיגוע הנורא, כשהראה לה את הבית לחייל שהיה בתהליך הקמה ביצהר.

כחודש וחצי לאחר מכן, לאחר שמשפחת שבח עברה תהפוכות סוערות וקשות, הודיעו ליעל מקימי הבית שבנייתו הסתיימה וכי הם מעוניינים לקרוא לו על שמו של רזיאל. "זה משמים", היא אמרה, "הוא היה אדם שעסוק כל הזמן בנתינה כל הזמן חשב איך לתת לאחרים איך לעזור. אין יותר מתאים מזה".

הבית לחיילים הוקם ע"י איציק סנדרוי ממצפה יצהר, חסיד חב"ד העוסק בנתינה לחיילים כל השנה.  "למעשה מדובר במרכז לחיילים שנותן לא רק פינה חמה", הוא הסביר, "אלא גם מוציא סיירות קפה לפילבוקסים הכי מרוחקים שיש כל לילה. מגיעים לחיילים עם פינוקים מ 21:00 ועד 4 לפנות בוקר ומשמחים ומחזקים אותם" מספר סנדרוי. אנחנו עושים גם פעילויות לחיילים בכל חג"

"זה דבר מרגש" אמר ראש מועצת שומרון יוסי דגן "אלה אנשים שהם מלח הארץ. כל הזמן מחפשים איך לתת עוד. איך להעניק לאחרים ולשמח. זכינו שיש אנשים כאלו אצלנו בשומרון, וזכינו גם לשמר זכרו של רזיאל במקום שהכי התאים לו. מקום שמקדש נתינה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר