שלושה בנייני ענק בבירה: הפרויקט הגרנדיוזי בירושלים יוצא לדרך

פרויקט הר חוצבים של ויתניה ירושלים קיבל היתר דיפון וחפירה, והיקף ההשקעה בו עומד על כמיליארד שקלים | משה ליאון: "פרויקט ייחודי שיספק אלפי מקומות עבודה חדשים לתושבי העיר"

חדשות כיפה חדשות כיפה 16/04/24 17:03 ח בניסן התשפד

שלושה בנייני ענק בבירה: הפרויקט הגרנדיוזי בירושלים יוצא לדרך
צילום: shutterstock

פרויקט הר חוצבים של חברת ויתניה בירושלים קיבל היתר דיפון וחפירה מעיריית ירושלים. הפרויקט, המתפרס על מגרש של 28 דונם בהר חוצבים ועליו זכויות בניה לכ-70,000 מ"ר בשלב הראשון. בשלב השני מתכוונת החברה להגדיל את זכויות הבניה להיקף של כ-130,000 מ"ר וכ-50,000 מ"ר למרתפי חניה.

סמוך לתחנת הרכבת הקלה

במסגרת הפרויקט מתוכננת הקמת שלושה מבנים שיכללו, בנוסף למשרדים, גם שטחי מסחר ושטחים ציבוריים לרווחת המשתמשים. המבנים החדשים יצטרפו לבניינים קיימים בשטח של כ-15,000 מ"ר הכוללים שטחי מעבדות, מחסנים לוגיסטיים, משרדים ומרכז אנרגיה.

הדמיית הפרויקט

הדמיית הפרויקט, צילום: משרד אדריכלים ישר

הפרויקט הממוקם על ציר גולדה מאיר וסמוך לתחנת הרכבת הקלה, יאופיין בבנייה ירוקה שתכלול גגות ירוקים, מרפסות עם גינון ופיתוח, עצים וספסלי ישיבה לטובת השוכרים. באזור זה מתוכננים לקום מגדלי הממשלה החדשים, כאשר לאורך ציר הפרויקט והטיילת שבמרכזו יהיו עוד אלפי מטרים של שטחי מסחר ופנאי שיכללו מסעדות, חנויות ובתי קפה. החברות הצפויות להתעניין בהשכרת שטחים בפרויקט יהיו בעיקר חברות הייטק, ביוטק ומשרדי ממשלה. היקף ההשקעה בפרויקט צפוי להיות כמיליארד שקל.

הדמיית הפרויקט

הדמיית הפרויקט, צילום: משרד אדריכלים ישר

משה ליאון: "פרויקט ייחודי שיספק אלפי מקומות עבודה חדשים לתושבי העיר"

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ממשיכים לבנות את ירושלים! עיריית ירושלים העניקה היתר בנייה לפרויקט הר חוצבים של ויתניה ירושלים. מדובר בפרויקט ייחודי שיספק אלפי מקומות עבודה חדשים לתושבי העיר ויהווה מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה הירושלמית. חברת ויתניה שותפה לפיתוח העיר ומאמינה בירושלים! הוכחה לכך כי ירושלים היא עיר אטרקטיבית להשקעות ולעסקים, ונמצאת בתנופה והופכת למרכז כלכלי מוביל בישראל. נמשיך להוביל את בירת ישראל אל פסגות חדשות של הצלחה ושגשוג".

עפר זיו, מנכ"ל ויתניה: "עיריית ירושלים והעומד בראשה מקדמים מאוד את נושא התעסוקה בירושלים. אם המגמה הזו תימשך היא צפויה לשנות את פני העיר בשנים הקרובות מבחינת מקומות תעסוקה. אזור התעסוקה הר חוצבים, בכניסה לעיר, הוא אחד האזורים עם פוטנציאל הפיתוח הגבוה ביותר".