"אירוע היסטורי": בית חולים חדש יוקם בעיר המתחרדת

הוועדה המחוזית ירושלים החליטה לקדם תוכנית להקמת בית חולים בעיר בית שמש. שתכלול מחלקות אשפוז, בית חולים חירום מעבדות, מבנים למעבדות ומחקר רפואי מלונית, מנחתי מסוקים ועוד

חדשות כיפה חדשות כיפה 26/06/23 13:02 ז בתמוז התשפג

"אירוע היסטורי":  בית חולים חדש יוקם בעיר המתחרדת
הדמיית של בית החולים, צילום: ולקר אפשטיין אדריכלים

בית חולים חדש בישראל: הוועדה המחוזית ירושלים החליטה לקדם תוכנית להקמת בית חולים בעיר בית שמש התוכנית כוללת כ-770 מיטות שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ- 360 אלף תושבים בעיר בית שמש וכן מרחב מטה יהודה מלבד בית החולים עצמו, התוכנית כוללת מחלקות אשפוז, בית חולים חירום, שירותי רפואה, מרפאות ומכונים רפואיים, מעבדות, מבנים למעבדות ומחקר רפואי והכשרה צוותי רפואה, מלונית, מנחתי מסוקים ועוד.

התוכנית של בית החולים כוללת זכויות בינוי בהיקף של כ- 194,000 מ"ר ועוד כ-7,200 שטחי מסחר

התוכנית שהוגשה על ידי עיריית בית שמש ביוזמה, בתמיכתה של ראשת העיר, ד"ר עליזה בלוך, הינה בשטח כולל של 180 דונם והיא ממוקמת בדרום העיר. 

במסגרת התוכנית, ייבנו חמישה מבנים בגובה של 7 קומות שישמשו לטובת בית החולים עצמו, מחלקות אשפוז, בית חולים חירום, שירותי רפואה, אולמות כנסים והרצאות, מרפאות ומכונים רפואיים, מעבדות, מבנים למעבדות ומחקר רפואי והכשרה צוותי רפואה, מלונית, ועוד. בסך הכל, התוכנית כוללת זכויות בינוי בהיקף של כ- 194,000 מ"ר ועוד כ-7,200 שטחי מסחר.

הדמיית בית החולים בבית שמש

הדמיית בית החולים בבית שמש צילום: קולקר אפשטיין אדריכלים

יו"ר הועדה המחוזית: "הקמת בית החולים תאיץ את פיתוח העיר"

יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים, שירה תלמי באבאי: "מלבד הקמה של בית חולים ציבורי נוסף בישראל, המהווה בשורה משמעותית לתושבי העיר והאזור, הקמת בית החולים תאיץ את הפיתוח הכלכלי של העיר ותאפשר את חיזוק מעמדה וגודלה של בית שמש עד לעמידה ביעד של 360 אלף תושבים".

שירה תלמי-באבאי יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים

שירה תלמי-באבאי יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים צילום: אלידור חדד

"המהלך צפוי לתרום לקידומה של בית שמש כעיר לכל דבר"

מתכנן מחוז ירושלים במינהל התכנון, אדר' דן קינן: "התוכנית אשר הוגשה על ידי עיריית בית שמש,מהווה חלק משמעותי, מראייה תכנונית ארצית, המבטיחה עוד צעד במימוש המערך הרפואי-ציבורי בישראל ובמחוז. תוכנית זו צפויה לקדם מוקד איכותי של תעסוקה, מסחר מקומי ומחקר רפואי, אשר צפוי לתרום לקידומה של בית שמש כעיר לכל דבר, ולהגדיל את המענים השונים לתושבים"

הדמיית בית החולים בבית שמש

הדמיית בית החולים בבית שמש צילום: קולקר אפשטיין אדריכלים

עליזה בלוך: "אחד מאירועים ההיסטוריים בדברי ימי העיר בית שמש"

ראשת העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "בית החולים ישרת את כל אוכלוסיות העיר באופן שיאה לעיר
עם קצב התפתחות יוצא דופן. הקמת שלוחת בית חולים תאפשר לכל תושבי העיר לצרוך את שירותי
הבריאות מבלי לעזוב את העיר. החלטת הוועדה היא צעד חשוב לאחד מאירועים ההיסטוריים בדברי ימי העיר בית שמש. אין לי ספק שכולנו רואים באופק את קביעת המזוזה וחנוכת בית החולים".

התכנון: הקמת 9 בתי חולים כלליים חדשים בערים נוספות 

התוכנית תואמת את תוכנית מתאר הארצית למערכת הבריאות (תמ"א 20/1) המקודמת בימים אלה במינהל התכנון, הכוללת הקמת 9 בתי חולים כלליים חדשים: בית שמש, כרמיאל, קריית גת, הוד השרון, קריית אתא, נתניה, מודיעין, באר שבע (פרס) וחריש, וכן הרחבה של בית החולים איכילוב.