חדשות כיפה

חבר מועצת עיריית י-ם: ״בית אספקלריא חשוב ונעשה הכל שיחל לפעול״

יהודה פרוידיגר, חבר המועצה החדש מסיעת 'הבית היהודי' בעיריית ירושלים, ערך ביקור ראשון במשכן בית הרופא - בית ״תיאטרון אספקלריא״, הממוקם ברחוב הנביאים במרכז העיר בירושלים

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לובר

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לוברצילום: יח"צ

שנה חדשה אורח חדש: יהודה (גורי) פרוידיגר, חבר המועצה החדש מסיעת הבית היהודי בעיריית ירושלים, ערך ביקור ראשון במשכן בית הרופא - בית ״תיאטרון אספקלריא״, הממוקם ברחוב הנביאים במרכז העיר בירושלים. 

את הביקור פתח חגי לובר, מנכ״ל התיאטרון, שסיפר על התפתחות התיאטרון ב-20 שנה האחרונות ועד ההגעה למשכן בית הרופא. במהלך הסיור חבר המועצה ראה את השינויים הרבים במקום בעקבות השיפוצים הנערכים בחודשים האחרונים כדי להתאים אותו לאולם תיאטרון מתקדם ברמה הגבוהה ביותר. חבר המועצה יהודה (גורי) פרוידיגר אמר: "זו פנינה בלב ירושלים ומרכז לתרבות יהודית ברחוב היסטורי. אנו נעשה הכל על מנת שהפרויקט יקרום עור וגידים וכך נממש את הבטחות העירייה עוד מימיו של ראש העיר הקודם וראש העיר הנוכחי״.

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לובר

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לוברצילום: יח"צ


מנכ״ל ״תיאטרון אספקלריא״ חגי לובר אמר: ״זו זכות בשבילנו לבנות אחת מחורבות ירושלים. אנו שמחים שכל איש ציבור המגיע למקום מתפעל ומרגיש צורך להיות שותף ואנו מקווים שעוד הקיץ נוכל לקיים את פתיחתו החגיגית של משכן אספקלריא״.

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לובר

יהודה (גורי) פרוידיגר וחגי לוברצילום: יח"צ

יש לציין כי ״תיאטרון אספקלריא״ יצא לאחרונה בקמפיין לחיפוש תורמים פוטנציאליים לקראת מסע התרמה שיתקיים החודש (ינואר) בארצות הברית וקנדה. הסיבה לנסיעה החריגה והדחופה היא בעקבות מצב כלכלי שאליו נקלע הפרויקט. התיאטרון קיבל הבטחה של משרד התרבות ועיריית ירושלים לעזרה במימון השיפוץ. ההבטחה קוימה והתיאטרון קיבל תקציב של שני מיליון שקלים מתוך ארבעה נדרשים על מנת לשפץ את האולם. הבעיה היא שמדובר בכסף מותנה והגופים דורשים מימון תואם שקל תמורת שקל. במידה והתיאטרון לא יצליח לגייס שני מיליון שקלים, העירייה ומשרד התרבות יעבירו את הכסף לגופים אחרים. מאחר והזמן אוזל, בתיאטרון הוחלט לצאת לנסיעת חירום באמריקה הצפונית כדי לנסות להציל את הפרויקט ולפגוש תורמים שאולי ירצו לתרום לפרויקט החשוב. מאחר והתיאטרון אינו מתעסק בגיוס תרומות מאז הקמתו רשימת התורמים קצרה מאוד ועל כן החליטו לפנות לציבור על מנת לקבל סיוע של רשימת שמות לתורמים פוטנציאליים.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

התפילה בבית הכנסת העתיק בבחריין צילום: צילום מסך

למרות המניין, זאת הסיבה שבבחריין לא יקראו מחר בתורה

קרא עוד