בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מוטי יוגב ניצח: אלה נבחרי מרכז הבית היהודי לכנסת

הרב רפי פרץ יוביל את המפלגה, מיד אחריו ח"כ מוטי יוגב. לאחר ספירה חוזרת גבר הרב אלי בן דהן, בארבעה קולות, על דוידי בן ציון, שמתכוון לערער על התוצאות. הוועדה המסדרת מתכוונת לשבץ אישה במקום השלישי

מירב כהן, גלעד כהן, חדשות כיפה
כט בשבט התשעט
,
04 בפברואר, 2019 22:36
הראשון והשני | הרב רפי פרץ וח"כ מוטי יוגב

הראשון והשני | הרב רפי פרץ וח"כ מוטי יוגבצילום: יח"צ

לאחר לא מעט דיונים והצבעות, הערב (ב') הצביעו מאות חברי מרכז 'הבית היהודי' בבחירות המקדימות וקבעו את רשימת מפלגת 'הבית היהודי' לכנסת ה-21. זהו סדר נבחרי הבית יהודי, ללא איחוד עם 'האיחוד הלאומי': יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, אחריו ח"כ מוטי יוגב, המקום השלישי ישוריין לאישה שהוועדה המסדרת תקבע את זהותה השבוע. במקום הרביעי, בפער של ארבעה קולות בלבד, סגן השר, הרב אלי בן דהן. במקום החמישי סגן המועצה האזורית שומרון, דוידי בן ציון.

בהמשך הרשימה ניצבת מירי אברג'יל במקום השישי, שוקי זוהר במקום השביעי, ויו"ר צעירי מפלגת הבית היהודי, יונתן דובוב במקום השמיני. 

חברי הבית היהודי

חברי הבית היהודיצילום: כיפה

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ נשא הערב את נאום הבכורה בתפקיד החדש ואמר: "בבית שלי יש אמונה בארץ ישראל עם ישראל. ומדינת ישראל. יש כאלה שהבית שלנו לא מספיק להם. באים לרגע והולכים". הרב פרץ התייחס גם לצירוף מפלגות נוספות לרשימה ואמר: "יש לנו הרבה משותף עם האיחוד הלאומי ועוד שותפים".

ח"כ מוטי יוגב

ח"כ מוטי יוגבצילום: כיפה

סגן המועצה האזורית שומרון, דוידי בן ציון (34) הוא ללא ספק הפתעת הבחירות המקדימות. דוידי לא הצליח לעקוף שני חברי כנסת מכהנים, את ח"כ מוטי יוגב ואת סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. מקורבים מטעמו של דוידי בן ציון טענו כי "עשו עליו סיבוב" וכי הוא מוביל בעשרה קולות על בן דהן. "נעשה ניסיון לגרום לי לא להיבחר", טענו מקורבים לדוידי והוסיפו כי "זה לא סוף הסיפור" וכי בכוונתם לערער על התוצאות. 

על פי סקר שהתפרסם היום ב'הארץ', הבית היהודי מקבל 6 מנדטים בריצה משותפת עם 'האיחוד הלאומי'.

הרב רפי פרץ וניר אורבך

הרב רפי פרץ וניר אורבךצילום: כיפה

 

רגע לפני התוצאות

רגע לפני התוצאותצילום: ללא קרדיט

הפריימריז בבית היהודי

הפריימריז בבית היהודיצילום: דוברות הבית היהודי

כזכור, בבית היהודי הגיעו למסקנה כי החלטת יושב ראש המפלגה תהיה של הוועדה המסדרת. אתמול (א') בחרה המפלגה את הרב רפי פרץ ליו"ר החדש של של המפלגה, זאת לאחר נטישתם של נפתלי בנט ואיילת שקד את הנהגת הציונות הדתית לטובת הקמת 'הימין החדש'. היום הגיעו מאות אנשים כדי להצביע בעד הרשימה המלאה לכנסת ה-21 של הבית היהודי. הבחירות לכנסת יתקיימו בעוד כחודשיים ב9.4.19.

04.02.2019

1. לפי התקנון מירי אברג'ל צריכה להתקדם למשבצת הנשית (אריק)

זה הוגן לפי התקנות

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

2. רשימה משעממת (ישי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2019

3. חיבור הראשון של הבית היהודי חייב להיות עם אלי ישי (שלום)

החיבור הראשון של הבית היהודי חייב להיות עם אלי ישי שהיה שר וסגן ראש הממשלה שנים רבות. חייבים להראות פני הבית היהודי כמפלגה רצינית וממלכתית.
בנוסף מאחר והרב רפי פרץ ספרדי מרוקאי ואלי ישי טוניסאי זה יביא לתמיכת ספרדים מסורתיים שלא היו בוחרים בעבר בהית היהודי כי ההנהגה הייתה אשכנזית או משתכנזת.
וטיעון שלישי, חיבור לאלי ישי יביא לתמיכה גם של חרדים עובדים שאינם מצביעים למפחגות החרדיות. ואף תמיכה של חצרות חסידיות שבחרו בפעם הקודמת באלי ישי.
חיבור עם תקומה לפני עם אלי ישי יצעג רשימה קיצונית ואינפנטילית כפי שראינו בתגובת סמוטריץ לראש הממשלה בהצעתו שעצמה יהודית תתיבר לליכוד.
תמיכת ספרדים , מסורתיים וחרדים בבית היהודי צו השעה של הבית היהודי

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2019

4. לוודא שגם המשבצת הנשית תאוייש על ידי הר המור (אריאל)

מהקיצוניות של בנט עם אוחנה לקיצוניות של החרדלים עם ההומוגניות המחשבתית.

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2019

5. למגיב 1 - אתה טועה (אורי)

התקנון
התקנון הזמני קובע שהועדה בוחרת.
אם רואים את התוצאות בקלפי - זה גם הגיוני.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המדוזות בתחנת הכוח צילום: שמי ביטן, חברת החשמל

צפו: אלפי מדוזות וצב ים בתחנת הכוח באשקלון

קרא עוד