ויתור על הרפורמים והקונסרבטיבים - ביטול 90% מיהודי ארה"ב

תנועת נאמני תורה ועבודה, בשיתוף קרן משפחת רודרמן, קוראת לציונות הדתית לגשר בין יהודי התפוצות לאזרחי ישראל ולגרום להם להתלכד גם בזמני שגרה. צפו בסרטון שמנסה לשבור את תדמית היהודי האמריקאי

חדשות כיפה
יח באב התשעח
,
30 ביולי, 2018 12:33
תמונת ארכיון. עולים חדשים

תמונת ארכיון. עולים חדשיםצילום: פלאש 90. נתי שוחט

30.07.2018

1. שקר וכזב (דור 2000)

רק20 אחוזים מיהודי ארהב רשומים בקהילות הרפורמיות

דווח על תגובה לא ראויה
30.07.2018

2. לי הסרטון עושה בדיוק הפוך (נדב)

ראשית - יש לי קרובי משפחה בארה"ב. לא כולם "אורתודוכסים".
שנית - הדמות עם הכיפה שמרכלת ואומרת "אלה לא יהודים" לא מעוררת בי תחושה חיובית לגבי הסרטון. זה יותר משמיץ את היהודים הישראלים מאשר מסביר לי את היהודים בחו"ל.
שלישית - האתגרים האלה לא ייחודיים לארה"ב, אלא לכלל יהודי התפוצות, כולל בריטניה וצרפת, איפה שיש קהילות יהודיות משמעותיות.
הקשר למדינה הוא לעיתים ביחס ישיר לקשר עם המסורת היהודית – מי שמתנתק מהמסורת, מנותק (רגשית) גם ממדינת ישראל. וזה לא קשור להתנהגות שלנו בארץ ישראל אלא פשוט לקשר שהם מחליטים שהם רוצים עם המסורת היהודית. איפה ההתבוללות יותר גדולה? אצל הרפורמים או האורתודוכסים? איפה הקשר למסורת יותר גדולה?
אני מכיר את הנתון כאילו "רוב יהודי ארה"ב הם רפורמים", אבל לאחר ששמעתי טענה זו כמה פעמים, החלטתי לבדוק ופניתי למקורות אובייקטיבים ומהימנים (כגון הלמ"ס של ארה"ב). מיותר לציין שנתנונים אלה מטעים לחלוטין ומטים את המציאות. לא הרפורמים ולא הקונסרבטיבים מהווים רוב, וגם אם נאחד אותם, זה לא מגיע ל-90% וממילא ה במגמת ירידה והאורתודוכסים במגמת עליה.
אנחנו לא מתערבים להם בחיי היום יום, אין סיבה שהם יתערבו לנו בחיי היום יום בדברים שאנחנו משלמים את המחיר. הם רוצים להיות חלק – הם מוזמנים לעלות ארצה. זה לא אומר שאין עלינו להתחשב בהשלכות שיש להחלטות שלנו על יהודי ארה"ב, אבל זה נכון גם לגבי יהדות בריטניה, צרפת, ארגנטינה, ברזיל, קנדה, אוסטרליה וכו'... ולכוווווווווווולם ישראל היא הבית וכולם מוזמנים לעלות או לפחות לחזק את הקשר מצידם.
אגב, למה שאנחנו נכיר ונכיל אותם - אולי שיהיה גם הפוך, שהם יכירו אותנו ואת האתגרים שעומדים בפנינו?
הרי הסרטון מתחיל בשקר גמור – זה לא שיש גלות ויש ארה"ב. ארה"ב היא גלות מוחלטת. יש את ארץ ישראל ויש את הגלות. יש את היהודים בבית בארץ ישראל ויש את יהודי הגלות. ארה"ב היא גלות לא פחות מצרפת או אוסטרליה או ברזיל או כל מקום אחר שהוא לא ארץ ישראל. ונסיים בדברי הרב זצ"ל באורות ארץ ישראל פסקה א :" האמוץ האמתי של רעיון היהדות בגולה בא יבא רק מצד עמק שקועו בארץ ישראל, ומתקות ארץ ישראל יקבל תמיד את כל תכונותיו העצמיות. צפית ישועה היא כח המעמיד של היהדות הגלותית, והיהדות של ארץ ישראל היא הישועה עצמה."

דווח על תגובה לא ראויה
30.07.2018

3. שקרים (בן יהודה)

הרפורמים ניתקו קשר עם ישראל מזמן בהחלטה מכוונת. רוב הקהילות הרפורמיות וקונסרבטיביות כבר אין להם רוב יהודי, כי אנשי הקהילה התחתנו עם גוים או "גרים" בכאילו. יוצא ששתי הסוגים האלו ניתקו במו ידיהם הקשר לישראל, למסורת ולעם. והם דורשים מאיתנו שנקבל אותם??
יש יהודים נאמנים למסורת, לעם ולמדינת ישראל: אותם נקבל!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
בדיקה לגילוי קורונה בהדסה צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

הדסה: התקדמות לקראת גילוי נוגדנים לקורונה

קרא עוד