סגור

"התקופה המאתגרת תוליד צמיחה וקליטה"

בביקור הזדהות בעוטף עזה נפגשו ראשי מועצת יש"ע עם תושבי נחל עוז, והעניקו להם עץ זית כסימן להיאחזות בקרקע ולצמיחה חדשה. דורני: "המעשה הציוני האמיתי זה להגיע לכאן, ולהמשיך לפתח את המדינה"

חדשות כיפה
כח בסיון התשעח
,
11 ביוני, 2018 15:22
ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזה

ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזהצילום: מועצת יש"ע

ראשי מועצת יש"ע קיימו הבוקר (ב') ביקור הזדהות עם תושבי היישובים בעוטף עזה. הביקור החל בקיבוץ נחל עוז שם התקיים סיור ומפגש עם מרכז המשק, אוהד כהן, מצעירי הקיבוץ, שבימים אלה קולט לא מעט משפחות חדשות, ועם יענקל'ה כהן – ממייסדי הקיבוץ, שגר בו מאז 1953.

במפגש נכחו יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר, סמנכ"ל מועצת יש"ע מתניה שפירא, סמנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני וקב"ט מועצת יש"ע שלמה וקנין.

אנשי נחל עוז סיפרו על המצב היום והחוסן הקהילתי הרב שקיים בקיבוץ. בצוק איתן ספגו בנחל עוז וסביבתה מאות פצמ"רים וכ-17 משפחות עזבו. מאז חלה התפתחות וצמיחה גדולה. 

"31 משפחות הגיעו מאז צוק איתן, וכולם באים מאותן סיבות שמניתם, שבגללם מגיעים ליהודה ושומרון: איכות חיים, חינוך וכמובן ציונות. לפני צוק איתן היינו 215 נפשות, והיום, תוך מספר שנים, אנחנו עומדים על 430 נפשות. זה סיפור לא נורמלי", אמר יענקל'ה כהן.

אוהד כהן הוסיף: "אנחנו נמצאים כאן כי זו ציונות. זה ברור לנו שאנחנו כאן, ממשיכים בחקלאות ובפיתוח, כי זה חשוב למדינת ישראל".

במהלך הסיור הגיעו ראשי מועצת יש"ע לתצפית המערבית של הקיבוץ, הנקודה הכי קרובה לעזה, אשר שוכנת כ-700 מטר מהגדר. שם, העניקו לתושבי הקיבוץ עץ זית מיוחד עם גזע עתיק שעליו צמחו ענפים חדשים וצעירים. תשורה זו מסמלת את החוסן של המקום שמקבל השראה מהמורשת החזקה וההיאחזות הוותיקה בקרקע, יחד עם רעננות וצמיחה חדשה. 

ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזה

ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזהצילום: מועצת יש"ע

במעמד זה אמר יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "הגענו לכאן על מנת להזדהות ולהתחזק. אנחנו אוכלוסייה למודת אתגרים ולמודת צמיחה מאתגרים. היו לנו שנים קשות מאוד של פיגועי טרור שהכו בנו ללא רחם, אבל העמקנו שורש וצמחנו. מ-120 אלף תושבים בתחילת שנות ה-90, אנחנו נושקים היום לחצי מיליון.

"גם נחל עוז ועוטף עזה עבר תקופות קשות, ואין לי ספק שדווקא התקופה הזאת, שהיא תקופה מאתגרת, תוליד מתוכה התפתחות וקליטה של עוד משפחות צעירות שלא יבואו לכאן בגלל הביטחון, אלא למרות הביטחון, כי המעשה הציוני האמיתי זה להגיע לכאן, להיאחז בקרקע ולהמשיך לפתח את מדינת ישראל".

דורני למארחים על הביקור החשוב בנחל עוז והזמין אותם לביקור גומלין ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. לאחר מכן, המשיכו המבקרים לסיור בשדות באזור עלומים עם קב"ט מועצה אזורית שדות נגב, רפי בביאן. ראשי מועצת יש"ע ראו את השדות השרופים וקיבלו עדכון על היקף הנזק והאתגרים הביטחוניים העומדים על מול המועצות והיישובים באזור. 

ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזה

ביקור מועצת יש"ע בעוטף עזהצילום: מועצת יש"ע

11.06.2018

1. מועצה שלא עושה כלום (מתנחל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

ימינה תגיש השבוע הצעת חוק לפיזור הכנסת

קרא עוד