חדשות כיפה

התעוררת לבג"ץ: מנעו את העברת משרדי הדואר מירושלים למודיעין

תנועת התעוררות עתרה לבית המשפט העליון כדי שיורה לממשלה להחזיר את משרדיה לעיר הבירה, ולמנוע את העברת משרדי הדואר למודיעין, מהלך שיביא לאובדן של כ-1000 משרות בעיר

 עופר ברקוביץ

עופר ברקוביץ'צילום: שרון גבאי

תנועת התעוררות בירושלים, הגישה  השבוע עתירה לבג"ץ בדרישה לבטל את העברת דואר ישראל מירושלים למודיעין, וכן ליישם את החלטת הממשלה להחזיר את משרדי הממשלה לירושלים. 

תנועת התעוררות דורשת מהממשלה לנקוט בפעולות מיידיות להשלמת מעבר כלל יחידות הממשלה לירושלים, ובמקביל למנוע את מעברן המתוכנן של יחידות שונות מהעיר. דוגמא מובהקת לכך היא הכוונה להעברת מטה חברת דואר ישראל, למודיעין, מהלך שיביא לאובדן של כ-1000 משרות איכותיות בעיר, ודוגמת המכרז הבלתי חוקי של מנהל הדיור הממשלתי, לאיתור משרדים במחוז המרכז במקום בירושלים. 

 התועלת הכלכלית הצפויה מהעברת היחידות הינה קריטית לעיר, לפיתוחה הכלכלי ולעתידה הציוני והמשגשג של בירת ישראל. בנתיים, ירושלים יורדת לאשכול סוציו אקונומי 2 ומפסידה הון עתק בכל שנה שמשרדי הממשלה אינם עוברים לתחומיה. הכנסות המוערכות בכ 185 מיליון שח הכנסות עירוניות וכ-5000 משרות מגוונות, בשכר שברובו מעל הממוצע במשק.

יו"ר תנועת התעוררות בירושלים, עופר ברקוביץ: "ממשלת ישראל מפרה חוקי היסוד ומזלזלת בהחלטות שלה עצמה בכל הנוגע לירושלים. ירושלים היא בירת ישראל, אבל בפועל מאות יחידות ממשלתיות לא פועלות בה, בניגוד לחוק. זהו מחדל אדיר שפוגע באופן קשה בפיתוחה הכלכלי של העיר, ובעתידה כעיר ציונית ומשגשגת. למרות שדד ליין המעבר מתקרב, אין אף יחידה באופק. חמור מכך- יחידות אחרות שכבר פועלות בה- עוזבות את העיר, זאת בזמן שירושלים יורדת לאשכול סוציו אקונומי 2. המחדל הזה חייב להיפסק. הממשלה חייבת להכיר בירושלים כבירת ישראל, באופן אמיתי, ולא רק בדיבורים."

עקבו אחרינו בטוויטר
14.03.2019

1. החלטת הדואר למעבר מושחתת (סמדר)

המניע למעבר למודיעין אינו כלכלי וזאת לדעת בכירים וכלכלנים בדואר, ככל הנראה החלטה על המעבר נעשתה משיקולים זרים וככל הנראה מטובות הנאה אישיות. ככל הנראה שחיתות לכאורה היא המניע למהלך

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הישיבה בדרום תל אביב צילום: הותר לשימוש

מחליפו של הרב אטינגר לכיפה: "כשהרב אלי סדן פנה אליי לאחר הרצח מיד עניתי 'הנני'"

קרא עוד