סגור

ציפי חוטובלי בביקור בשומרון: "העבודה על המפות עדיין בעיצומה"

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי קיימה בסוף השבוע סיור עבודה ראשון בשומרון ונפגשה עם ראש המועצה יוסי דגן. דגן הציג בפני השרה את המפה ואת החששות של ההתיישבות: "לא ניתן שבמפה יהיו ישובים מבודדים"

חדשות כיפה
טו בסיון התשפ
,
07 ביוני, 2020 9:06
דגן וחוטובלי בסיור

דגן וחוטובלי בסיורצילום: ללא

בסוף השבוע קיימה חברת צוות המיפוי שרת ההתיישבות ח"כ ציפי חוטובלי סיור עבודה ראשון בהתיישבות -  בשומרון וכן פגישה מקצועית עם ראש המועצה האזורית שומרון. השניים דנו בין השאר בהחלת הריבונות הקרבה והשלכותיה. דגן הציג בפני השרה את המפה ואת החששות של ההתיישבות

שרת ההתיישבות חוטובלי: "משרד התיישבות הוקם בצומת דרכים היסטורי. לפנינו הזדמנות להחלת ריבונות על כל היישובים ביהודה ושומרון, ותפקידנו לדאוג שהמהלך יחזק את כל היישובים, ללא הבחנה בין היישובים המבודדים לאלה שלא. שרטוט המפות נמצא עדיין בתהליך עבודה ואנו נפעל להשגת התוצאה שתחזק את ההתיישבות בכל חלקי הארץ".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חיזק את דבריה ואמר: "אני מאוד מודאג. אנחנו נמצאים בצומת שיכול להביא לתוצאה מצויינת ודבר היסטורי של ריבונות. אנחנו נמצאים בצומת שיכול להביא להקמתה של מדינת טרור בלב הארץ, שעלול להביא למפת נסיגה, מפת עקירת ישובים והמפתח הוא קודם כל שיהיה ברור, שממשלת ישראל לא מקימה מדינת טרור בלב הארץ".

עוד הוסיף: "הדבר השני, המשמעותי והחשוב: כל הישובים ביהודה ושומרון הם מקשה אחת. אין סוג א' וסוג ב', אין גושים ומבודדים, זו סכנה בטחונית מיידית לעשרות אלפי אזרחים. ראינו מה קרה בנצרים בגוש קטיף וזו סכנה ברורה לעקירת ישובים בעוד מספר שנים. לכן אנחנו נעמוד כחומה בצורה בנושא הזה. אנחנו מודים לך על השותפות שלך, צריך שתהיה מטרה ברורה ראש הממשלה יש לו תוכניות, אנחנו לא חייבים להסכים לכל התוכניות שלו. אני לא מוכן לוותר על סנטימטר, אבל עם כל התוכניות שראש הממשלה עושה, אין מצב שאנחנו נמנעים מהיכולת להגיע למליון תושבים כאן, אין מצב שאנחנו נגיע למצב של ישובים מבודדים".
 

08.06.2020

1. "שרת ההתיישבות". בדיחה (יניב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: מאת Avi1111 dr. avishai teicher - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54806970

בגבעת שמואל לא מחכים: טפסי הרישום למוסדות חינוך כבר הוחלפו להורה 1 ו-2

קרא עוד