סגור

ארה"ב מקשיחה עמדות, הדרישה: גבולות הריבונות יוגדרו "גבולות מובהקים"

וועדת תכנון המפות מקשיחה עמדות. הדרישה החדשה: "גבולות הריבונות יוגדרו גבולות מובהקים". ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "בחרנו בנתניהו לא בטראמפ"

חדשות כיפה
ד בסיון התשפ
,
27 במאי, 2020 13:01
יוסי דגן בשיחה עם חבר קונגרס על מפות הריבונות

יוסי דגן בשיחה עם חבר קונגרס על מפות הריבונותצילום: מועצה אזורית שומרון

הוועדה האמריקאית האמונה על הכנת המפות לקראת החלת הריבונות, שוב מקשיחה עמדות. בוועדה דורשים שגבול הריבונות שיוכרז בחודש יולי יהפוך לגבול מובהק, ולמעשה ישראל תוותר על כל דרישותיה באזור זה, ועל 30% משטחי C שבכל הסדר עתידי היו אמורים להישאר בידי ישראל. כך נודע לגורמים בכירים במערכת הפוליטית.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שהחל בקמפיין אגרסיבי אתמול בערב תחת הכותרת: "אין חצי ריבונות", מגיב על הדברים ואומר: "הנושא הזה הוא הוכחה נוספת לצעדים בהם נוקטת ארה"ב מאז הוכרזה תכנית המאה. באופן זוחל, ארה"ב מקשיחה עמדות ולמעשה בדרישותיה פוגעת באינטרסים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל".

דגן קורא לראש הממשלה להחיל את הריבונות מיידית עם או בלי הסכמת האמריקאים. לדבריו: "הכדור תמיד היה בירושלים. עם כל הכבוד לארה"ב ולידידותה  ישראל היא מדינה ריבונית. לא רפובליקת בננות של ארה"ב, הדרישות מרחיקות הלכת של ארה"ב וההתערבות בגבולות המדינה, הן התערבות שמעבר למה שמקובל בין מדינות שהן ידידות. ואפילו ידידות טובות". דגן מזכיר כי הן בגין והן אשכול החילו ריבונות על רמת הגולן וירושלים בהתאמה ללא הסכמת האמריקאים ואף בניגוד לדעתם. ואומר: "בחרנו בנתניהו לא בטראמפ" 

מועצה אזורית שומרון החלה אמש בקמפיין אגרסיבי תחת הכותרת: "אין חצי ריבונות" בדרישה שלא להכיר במדינה פלסטינית ולא להשאיר ישובים מבודדים בתוך מדינת טרור, ולא להקפאת בנייה כחלק מהחלת הריבונות.

27.05.2020

1. פר פק פק (חיים)

דגן, מטורללים תמיד הפסידו. אין סיכוי עם האמריקאים ולכן המשיחיות שלך וחבריך מענינת כאפס את רוב העם היהודי ורוב החברה הישראלית. לא התנחלתם אפילו בישבנים. לך עם ביבי- תגיעו לאותו מקום.

דווח על תגובה לא ראויה
27.05.2020

2. יושר (יהודי)

סליחה...אפשר לדעת את המקור לכך...מי אמר שזה נכון...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית בני ברק עם מפקדי המשטרה צילום: דוברות עיריית בני ברק

ראש העיר בני ברק עם מפקד המחוז: תכנית משותפת להשבת השקט והסדר לעיר

קרא עוד