מנהיגים פלסטינים באירוע משותף עם ראש מועצת שומרון: "לעצור את דרך הטרור של הרשות"

מנהיגים פלסטינים סעדו יחד עם יוסי דגן לציון הרמדאן ול"ג בעומר. ואמרו כי יש "לעצור את הפצת השנאה ודרך הטרור של הרשות" על הריבונות: "רבים מהפלסטינים מתפללים לכך". דגן: "עלינו לפעול יחד לשמירת היציבות באזור"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 12/05/20 16:39 יח באייר התשפ

מנהיגים פלסטינים באירוע משותף עם ראש מועצת שומרון: "לעצור את דרך הטרור של הרשות"
דגן עם המנהיגים הפלסטינים, צילום: רועי חדי

אירוע יוצא דופן אמש במועצה אזורית שומרון. מנהיגים ערבים ופלסטינים הגיעו למועצה אזורית שומרון כדי לחגוג עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, את סעודת האיפטאר יחד עם ל"ג בעומר. 
בין הנוכחים היו גם: שייח אבו חליל תמימי מרמאללה, מוחמד מסאד מגנין, טרוריסט לשעבר שחזר למוטב והיום עומד בראש ארגון העובדים הפלסטיני, שרה זועבי, קרובת משפחה של ח"כ לשעבר חנין זועבי ובת למשפחה הערבית זועבי הידועה וכן מנהיגים פלסטינים נוספים שהעדיפו להסתיר את זהותם מחשש לחייהם. 

ראש מועצת שומרון דן עם המנהיגים הפלסטינים בהשפעות תוכנית המאה על האיזור, במיגור הטרור וההסתה לאלימות של הרשות הפלסטינית ודן איתם בדרך לשמור על שקט איזורי ועל שיתופי פעולה כלכליים וחברתיים. וכן

דגן אמר במהלך האירוע: "הטרור, הוא תוצאה של ההסתה של הרשות הפלסטינית.  אנחנו פועלים יחד עם מנהיגים מקומיים ושייחים שמהווים אופוזיציה לרשות ומתנגדים לדרך הטרור. יש לנו מחלוקות ויש דברים רבים שאנחנו רואים עין בעין. בראש ובראשונה יש חשיבות לדיאלוג משותף עם מי שמוכן ורוצה לראות בהתיישבות שותפים. יש אלטרנטיבה לרשות הפלסטינית הרצחנית, מנהיגים שמעוניינים בשקט ובדו קיום והם יושבים כאן איתנו. תוכנית טראמפ במידה רבה נשענת על המודלים הכלכליים שפותחו באיזורי התעשייה שלנו, ואלו השותפים הטבעיים שלנו לחיים משותפים כאן". 

שייח

שייח' אבו חליל אל תמימי. ארכיוןצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

שייח אבו חליל תמימי התייחס להחלת הריבונות הצפויה וליחס הפלסטינים לנושא: "אני מאמין שהריבונות קיימת באיזור מ 1967. ואני חושב שצריך להתמודד עם המצב באמצעות דיאלוג וקידום דו קיום. ולעצור את הפצת השנאה. עבור הפלסטיני הפשוט אין להחלת ריבונות משמעות. מכיוון ששטחי c הם תחת שליטה ישראלית מאז 1967, כך שאין כאן חדש. כמו כן רוב הפלסטינים רוצים לחיות בשלווה, להשיג הסכמים ופתרונות פוליטיים טובים כמה שיותר מהר. זה מה  שחושב הפלסטיני הממוצע על תוכנית המאה והחלת הריבונות. 

"אנחנו רוצים להערך לשינויים האיזוריים להתרכז בשיתופי פעולה כלכליים גם עם המתיישבים ובראשם יוסי דגן, צריך לחשוב יחד איך ייראה העתיד המשותף".

מוחמד מסאד העומד בראש ארגון הפועלים הפלסטיני המונה כ 40,000 בני אדם אמר: "באתי כדי לחשוב יחד עם ראש מועצת שומרון איך שומרים על זכויות העובדים הפלסטינים גם לאחר החלת ריבונות. הפועלים הפלסטינים הם נגד הטרור, ונגד השחיתות של הרשות הפלסטינית.  אם העובד הישראלי והעובד הפלסטיני עובדים יחד דואגים אחד לשני, יחד בשמחות ויחד ברגעים קשים.  אז הילדים שלנו יתביישו לריב. לא יהיה צורך במשא ומתן על השלום מכיוון שיהיה שלום".

שרה זועבי אמרה באירוע: "תודה למר יוסי דגן על היוזמה הזו, ששמה חשיבות לשיתוף פעולה בין ערבים פלסטינים וישראלים. אני חושבת שתוכנית המאה היא הדבר הנכון לערבים וישראלים ואני יודעת שאחוז גדול בקרב הפלסטינים מעוניינים בתוכנית ובהחלת ריבונות, ואפילו מתפללים לכך'".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר