בנט אישר: "אלפי יחידות דיור חדשות ייבנו ביישוב אפרת"

עם קבלת האישור, זוכה המועצה המקומית אפרת שבגוש עציון להרחיב את שטחיה בכ-1,100 דונם נוספים. בנט: "אסור להפסיק לרגע את תנופת הבנייה בארץ". עודד רביבי: "סופו של מסע בן 20 שנה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 06/05/20 13:43 יב באייר התשפ

בנט אישר: "אלפי יחידות דיור חדשות ייבנו ביישוב אפרת"
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (רביעי) את הרחבת המועצה המקומית אפרת ביהודה ושומרון בכ-1,100 דונם. למעשה, בנט אישר את בנייתן של אלפי יחידות דיור חדשות ביישוב, כ-7,000 במספר. על פי הערכות גורמי המקצוע, המהלך יאפשר הגעת תושבים חדשים למועצה המקומית ואת המשך התרחבות היישוב כחיזוק משמעותי לגוש עציון.

האישור התקבל לאחר השלמת ההליכים המשפטיים שנדרשו והנחיית השר את הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש ביהודה ושומרון לתת הרשאה לתכנון. החלטת השר מעניקה למעשה הרשאה למשרד השיכון לתכנון בשטחי "גבעת העיטם", המצויים בתחום השיפוט של המועצה המקומית אפרת.

בנט: "מוקדם יותר היום נתתי אור ירוק לאלפי יחידות דיור חדשות באפרת שבגוש עציון. הנחיתי את מערכת הביטחון להמשיך לחזק את ההתיישבות באופן נחוש. אסור להפסיק לרגע את תנופת הבנייה בארץ".

בניית שכונת התמר באפרת, 2017

בניית שכונת התמר באפרת, 2017צילום: Gershon Elinson/Flash90

בעקבות הודעתו של בנט על בניית 7,000 יחידות הדיור, אמר ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי: "אנחנו מציינים היום רגע חשוב במסע של 20 שנה במהלכן עברנו שלל גורמים מקצועיים פוליטיים ומשפטיים כדי לקבל את האישורים המתאימים ב'גבעת העיטם', בכלל זה הליך שנמשך כעשור בביהמ"ש העליון. אפרת הפכה לאורך השנים ללב הפועם בגוש עציון והיא שמחה על האמון שמביעה בה ממשלת ישראל בהובלת ראש הממשלה נתניהו על היכולת להתרחב לבנות ולהמשיך לקלוט עולים, זוגות צעירים ובעלי משפחות שמבקשים יישוב איכותי  סמוך לירושלים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר