סגור

חג להתיישבות - הוסדרו אלפי יחידות דיור ביו"ש

מועצת התכנון של המנהל האזרחי אישרה אלפי יחידות דיור ביו"ש, בין השאר הוסדר הישוב עלי. שר הביטחון נפתלי בנט, שקידם את הנושא: "כך צריך לפעול גם בנושא הריבונות - במעשים בשטח"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 13:37
הישוב עלי

הישוב עליצילום: דוברות מועצת בנימין

מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המנהל האזרחי ביהודה ושומרון אישרה כעת כ-1,800 יחידות דיור בהתיישבות, על פי הצעתו של שר הביטחון נפתלי בנט. 

בשבוע שעבר קבע השר בנט כינוס של המועצה להיום (ה'), 27 בפברואר 2020, ב' באדר תש"פ, על מנת לאשר את המהלך בהקדם.

עפ"י התכנית שאושרה במת"ע, אושרו כ-1,800 יחידות דיור במספר יישובים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, עפ"י הפירוט הבא: עלי (620), שילה -שבות רחל (534), אלון שבות (110), מעלה שומרון (106), נוקדים (105), צופים (92), גבעת זאב (73), צופים (64), הר ברכה (48), קרני שומרון (24), שער השומרון (אזור תעשייה). בין השאר, אישרה המועצה למתן תוקף את התב"ע (תכנית בניין עיר) של היישוב עלי בבנימין והביאה בכך להסדרת היישוב.

במסגרת אישור התכנית, ובכפוף לפרסום התוכנית למתן תוקף, הושלמה הסדרתם של מאות בתים ביישוב. בתים אחרים בישוב צפויים גם הם להיות מוסדרים לאחר סיום התהליכים בעניינים בבג"ץ. 

היישוב עלי

היישוב עליצילום: דוברות מועצת בנימין

את התכנית לאישור היישוב עלי הגישה מועצת בנימין ואישורה התעכב תקופה ארוכה בדרג המדיני ולאחרונה אף על ידי עתירות שהגישו פלסטינים לבתי המשפט. לפני שבועיים ביטלו שופטי בג"ץ את צו הביניים נגד קידום התב"ע של רוב שטחי היישוב ונסללה הדרך לאישור התב"ע ובה 620 יחידות דיור.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני, מגיב על קבלת האישור: "זהו מהלך שמחזק את ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, ואנו שמחים על כך. כל זאת מגיע יחד עם האישור להפקדה של E1 שיושם אתמול, אשר יחזק את הנוכחות הישראלים ממזרח לירושלים ויהווה ניצחון אסטרטגי למדינת ישראל". אלחייני התייחס גם לבחירות שיכולו בעוד ארבעה ימים: "ביום שני הקרוב נלך לבחירות, ואנו מצפים מכל ממשלה שתיבחר, להמשיך לקדם ולפתח את ההתיישבות בדיוק כפי שקורה היום. יחד נמשיך בבנייה ובביסוס ההתיישבות על מנת להביא מיליון תושבים לאזור".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "זהו יום חג להתיישבות. היישוב עלי יוכל כעת להתפתח, לגדול ולשגשג. אישור התכנית עושה צדק אחרי שנים של עוול אנושי כלפי מאות תושבים שרכשו את ביתם כדין. אנחנו מצפים מהממשלה לקדם את ההסדרה של השכונות הנוספות בעלי שאינם כלולות בתב"ע שאושרה, כדי לאפשר את פיתוח עלי וההתיישבות."

שר הביטחון, נפתלי בנט: "אנחנו לא מחכים, אנחנו פועלים. אנחנו לא נמסור סנטימטר אדמה של ארץ ישראל לערבים, אבל בשביל זה צריך לבנות. אישרנו היום יחידות דיור רבות בהתיישבות, ונמשיך לפעול גם בהמשך. כך צריך לפעול גם בנושא הריבונות - במעשים בשטח. משך שנים הסבירו להתיישבות מדוע הכל מסובך והבירוקרטיות תקעו הכל, את הדבר הזה אנחנו מפסיקים. אנחנו כבר לא בשיח של פינוי והקפאה אלא בהתרחבות ובנייה. ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא אחת מאבני הבניין של הציונות במדינת ישראל. היא גאוותנו, ובמקום לעצור אותה – נמשיך לקחת אותה קדימה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: " בשעה טובה אנו שמחים לבשר שאושרו היום שתי תכניות חדשות בגוש עציון . תכנית ל-105 יחידות דיור בכפר אלדד בשכונת המשקפים, שכונה חדשה שתיבנה בכניסה ליישוב. ותכנית מהפכנית של ל-110 יחידות דיור בקהילה באלון שבות, הראשון מסוגו ביהודה ושומרון. בו ייבנו 40 יחי' דיור לוותיקים, שיוכלו להישאר בקהילתם לצד קבלת כל השירותים המתקדמים, ו-70 ליח"ד למשפחות צעירות, ובנוסף יהיה במקום שטחי בילוי ומסחר לכל המשפחה. האישורים הללו מצטרפים לבנייה שכבר קיימת באלון שבות לכ-60 יחידות חדשות ולבנייה המואצת בכפר אלדד ב"בנה ביתך".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביתר בנאי צילום: מרים אלסטר

אביתר בנאי בריאיון מרגש במיוחד: "עשיתי חוזה עם אלוקים"

קרא עוד