לראשונה: בנט מרחיק פעילי שמאל אנרכיסטים מיו"ש

שר הביטחון, נפתלי בנט, הורה להוציא צווי הרחקה מאזור יהודה ושומרון כנגד פעילי שמאל אנרכיסטים: "הקרקס נגמר, ננקוט יד קשה כנגד אויבים מבית שפוגעים בחיילי צה"ל ובביטחון המדינה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כא בטבת התשפ
,
18 בינואר, 2020 19:05
הפגנת אנרכיסטים מול חיילי צה"ל ביהודה ושומרון

הפגנת אנרכיסטים מול חיילי צה"ל ביהודה ושומרוןצילום: Najeh Hashlamoun/Flash 90

שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה הערב (מוצ"ש) את פיקוד המרכז של צה"ל, בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, להוציא צו הרחקה כנגד פעילי שמאל אנרכיסטים מאזור יהודה ושומרון. צווים מסוג זה הוצאו עד כה בציבור היהודי רק כנגד פעילי תג מחיר, וכעת יופנו גם כנגד פעילים אנרכיסטים משמאל.

מדובר בפעילי שמאל רדיקלי המשתייכים לארגון "אנרכיסטים נגד גדרות", ופועלים מדי שבוע, על פי רוב בתיאום עם פעילים פלסטינים וארגוני שמאל קיצוניים אחרים, לביצוע פרובוקציות אלימות באזור יהודה ושומרון בארבעה מוקדים עיקריים: בילעין, נעלין, קדום ונבי סלאח.

על פי מידע שהוצג בפני שר הביטחון לאחרונה, בין היתר במפגש עם נכי צה"ל שנפגעו בפעילויות השונות, האירועים האלימים מכוונים להתסיס את השטח ומביאים להשחתת רכוש ופגיעה בחיילי צה"ל, לצד נזק הסברתי כבד למדינת ישראל בעולם. 

מוותר על הכבוד. ח"כ נפתלי בנט

השר נפתלי בנטצילום: לע"מ. עודד קרני

בהתאם, הנחה בנט את גורמי צה"ל והשב"כ לניסוח צו הרחקה כנגד פעילי הקבוצה, ובראשם פעיל השמאל הרדיקלי יונתן פולק (אשר שוהה בימים אלה במעצר לאחר שהוגשה נגדו קובלנה בגין פגיעה בחיילי צה"ל). במקביל, ועד ליישום הצו, הונחו הכוחות בשטח לפעול ביד קשה כנגד אותה פעילות, במטרה לפזר את ההפגנות תוך זמן קצר ולצמצם את הפגיעה בחיילי צה"ל.

בנט אמר לאחר שהוציא את ההנחיה: "לאף אחד אין זכות לפגוע בחיילי צה"ל היקרים ובביטחון המדינה בשם חופש הביטוי וזכות ההפגנה. הגיע הזמן לעצור את הפרובוקציות הזולות של אותם אנרכיסטים ולנקוט יד קשה כנגד אויבים מבית. הקרקס נגמר".

בתנועת 'אם תרצו', בירכו על ההרחקה: "אנו מברכים את השר בנט על החלטתו החשובה. פעילי שמאל קיצוניים מהארץ ומחו"ל פוקדים את השטח יום יום במטרה לתעד להטריד ולהציק לחיילי צה"ל ולייצר מסע של דה-לגיטימציה נגד החיילים ונגד מדינת ישראל. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות בשטח כחומה בצורה נגדם". בתנועה מפעילים את פרויקט "מצלמים את הצלמים", שמטרתו, על פי 'אם תרצו', לחשוף את הציבור הישראלי לפעילות האנרכיסטים המטרידים את לוחמי צה"ל".

18.01.2020

1. סוף סוף שכל עובד. להפעיל ולסלק הצלם המתונה והלאה (אורח)

הגיע שעת רצון ברכה

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2020

2. שגיאה גסה למדינת ישראל - מצטייר בעולם שבנט מנסה להסתיר פשעי מלחמה - (יאיר)

פעולה כזו מחזקת את הרושם בעולם שישראל מבצעת פשעי מלחמה והרחקת הפעילים היא ניסיון להחביא את המעשים הללו.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2020

3. הספין להציל את התדמית שלו משבוע שעבר לא עובד עלי (יעקב)

לא מצביע לבנט ולא לליכוד ששותפים לנוכלות , מצביע לבן גביר ואם יפרוש אצביע לחרדים בלית ברירה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: נתי שוחט/פלאש 90

משבר בקורונה: מענקים לעצמאים - החל מגיל 23

קרא עוד