בליל האושפיזין של יוסף הצדיק: אלפים בקברו שבשכם

לרגל ליל האושפיזין של יוסף הצדיק, החל על פי חלק מהמנהגים ביום זה, נכנסו אלפי מתפללים לקבר יוסף שבשכם. המקובל הרב נתנאל שריקי: "מתפללים שדגל ישראל יתנוסס כאן, כי זה חלק מישראל"

חדשות כיפה 17/10/19 08:14 יח בתשרי התשפ

בליל האושפיזין של יוסף הצדיק: אלפים בקברו שבשכם
חיילים ומתפללים בקבר יוסף, הלילה, צילום: דובר צה"ל

היום (ה') הוא יומו הרביעי של חג הסוכות, בו על פי המסורת, לפחות בחלק מהמנהגים, מגיע לבקר בסוכה האושפיזין הרביעי - יוסף הצדיק. לקראת היום המיוחד, קיימה הלילה מועצה אזורית שומרון בסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, כניסה לקבר יוסף שבשכם. צה"ל לווה את הכניסה. 

אלפי בני אדם בחרו להיכנס בלילה המיוחד הזה לקברו של יוסף. למקום הגיעו דתיים, חילונים ומסורתיים מכל רחבי הארץ וכן יהודים מצרפת ומארה"ב. בין הנכנסים היו הלילה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, המקובל הרב נתנאל שריקי מנתיבות, מפקד אוגדת איו"ש הנכנס תא"ל יניב אלאלוף וסגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון. 

לוחמי צה״ל, כוחות מג״ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-1,350 מתפללים. במהלך כניסת לוחמי צה״ל לעיר במטרה לאפשר את כניסת המתפללים, אותר מטען בייצור עממי אשר נוטרל על-ידי הלוחמים. התפילות נמשכו כסדרן.

לפני הכניסה אירח מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן בסוכתו את ראש מועצת שומרון דגן ואת רב השומרון הרב אליקים לבנון, שיחד נפרדו מקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון היוצא, הממונה על הכניסות לקבר יוסף והמקומות הקדושים, רב סרן שלומי כהן. ובירכו את קצין ההגמ"ר הנכנס: סרן עזריאל פרלמן. 

"על פי חלק מהנוסחים אושפיזין יוסף היום", אמר דגן בקבר יוסף, "יוסף הוא המשביר והמאחד את כל עם ישראל. אנחנו מציינים 19 שנה ושבוע לנטישה של קבר יוסף, לב כל יהודי נשבר, לראות שאנחנו לא נמצאים כאן בצורה מלאה. ואנחנו מתפללים, שנוכל לחזור לכאן בצורה מלאה, ודגל ישראל יתנוסס כאן". 

קבר יוסף הלילה

קבר יוסף הלילהצילום: מועצה אזורית שומרון

"בינתיים אלפי יהודים מגיעים לקבר יוסף ומתחברים לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו. אני קורא לממשלת ישראל להתמלא בכוח, מכאן מיוסף הצדיק שהוא אחד המנהיגים הגדולים, של העם שלנו ולחזור לקבר יוסף בצורה מלאה".

המקובל הרב נתנאל שריקי בירך את חיילי צה"ל ואת תושבי השומרון ואמר: "אני רוצה להגיד יישר כח עצום לראש מועצת שומרון ולחיילי צה"ל ולמפקד האוגדה, אנחנו מתפללים שדגל ישראל יתנוסס כאן, כי זה חלק מישראל. אנחנו מברכים את כל התושבים פה, במקום הקדוש הזה, שהקב"ה ייתן לכם הצלחה בע"ה.
אני רוצה להגיד לכם בנימה אישית לפני בערך 4 שנים, שרפו את המקום והחריבו אותו כמעט כליל, ובה זכינו שבאו לפה חיילים וראש מועצת שומרון, ובנו את הקבר בידיים שלהם, עם פועלים יהודים הקימו אותו. אנחנו מברכים את כל עם ישראל וחיילי צה"ל מפה". במהלך הברכה שלו קרא הרב שריקי למפקד אוגדת איו"ש ובירך אותו בחום.

דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים, למח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ולחיילי החטיבה שליוו את הכניסה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר