סגור

צפו: מעצר אלים בהפגנה נגד הקמת עיר פלסטינית

שני תושבי גוש שילה נעצרו אתמול בהפגנה נגד הקמת עיר פלסטינית בסמוך לגוש שילה. העצורים שוחררו כעבור מספר שעות. עו"ד נתי רום מחוננו: "נקווה כי מח"ש תטפל בקצין שביצע את המעצר האלים הזה"

חדשות כיפה
כה באלול התשעט
,
25 בספטמבר, 2019 16:12
ההפגנה באזור שילה

ההפגנה באזור שילהצילום: גאולת ציון בחזון ובמעש

בהפגנה שנערכה אתמול (ג') כנגד עבודות להקמת עיר פלסטינית חדשה, שנבנית בימים אלו צמידות ליישובי גוש שילה, נעצרו שניים מתושבי הסביבה, לטענתם תוך אלימות קשה של השוטרים. השניים שוחררו כעבור כמה שעות בהרחקה ממקום ההפגנה.

את ההפגנה ערכו קבוצת מתושבי הסביבה במחאה על הבנייה הבלתי חוקית, לטענתם, והפגיעה הביטחונית שעלולה להיגרם בעקבות כך. המפגינים נשאו שלטים כנגד הבניה ושמעו שיעור מהרב פרנק, רב היישוב עמיחי הסמוך. העיירה הפלסטינית החדשה מוקמת בשטח B, הנמצאים בשליטה ביטחונית של צה"ל, בסמוך ליישוב החדש עמיחי, שהוקם עבור מפוני עמונה בגוש שילה.

אחד העצורים תיאר את המעצר כאלים וסיפר כי הותקפו באלימות ובגז מדמיע רב שהותז על פניהם מטווח אפס בידי שוטרי מג"ב שנכחו במקום, וכל זאת כשמפגינים יושבם על הרצפה ללא התנגדות או אלימות. עוד תיאר התושב כי בעת הנסיעה לתחנת המשטרה נסעו הנערים ללא שקיבלו כל סיוע רפואי וללא כל דרך להסיר את הגז מפניהם.

בנוסף, סיפר כי בעת הגעתם לתחנת המשטרה ישבו שוטרי המג"ב למול עיניהם ותיאמו את הגרסאות, אך לדבריו היה ניכר כי החוקר אינו השתכנע מכך והם שוחררו מיד לאחר חקירה קצרה, בהרחקה ממקום האירוע בלבד.

עו"ד נתי רום אשר סייע לנערים מטעם ארגון חננו מסר בתגובה למעצר "ההרתעה הינה לגיטימית כנגד בנייה פראית של ערבים בצמידות ליישובים. מדובר בחבורה שהגיעה לשיעור ולמחאה והותקפה על ידי שוטרים, שתי תושבים קבלו גז מדמיע בכמויות מוגזמות כאשר הם שוכבים על הרצפה ללא שום אלימות, ועוד במשך שעות רבות לא אפשרו לי לתת להם ייעוץ משפטי. ישנם תלונות רבות כנגד הקצין שביצע את המעצר האלים הזה, נקווה כי מח"ש יטפלו בעניין".

25.09.2019

1. פשיזם במיטבו! (גלגל)

שיהיו עד עשר סיבובי בחירות, עד שנשנה את השלטון...

דווח על תגובה לא ראויה
26.09.2019

2. בזכות השר לבטחון פנים מהליכוד ושרת המשפטים (כך טיפלו במערכת אכיפת החוק )

שקד טיפלה בפרקליטות -שקידמה היום את ליאת בן ארי- להיות משנה ל"יועץ"- אשת סמול קיצונית שהיה צריך לפלוט מהמערכת...
והכל בזכות ביבי ושקד

דווח על תגובה לא ראויה
26.09.2019

3. בושה וחרפה (משה)

זה מדינת ישראל?
בושות למשמר הגבול
ולחברי הכנסת בימין...
איפה בצלאל סמוטריץ' ומתן כהנא?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר


Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 553

Notice: Undefined index: in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 554

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

קרא עוד