כוחות הביטחון מפנים פלסטינים שהשתלטו על קרקע יהודית בגוש עציון

כוחות הביטחון מפנים השתלטות ערבית על קרקע יהודית בגוש עציון, לאחר שנים של מאבק משפטי. ראש מועצת גוש עציון: "מברכים על המהלך, אך מדובר בטיפה בים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כה באב התשעט
,
26 באוגוסט, 2019 12:21
פינוי השטח, הבוקר

פינוי השטח, הבוקרצילום: מועצה אזורית גוש עציון

לאחר סאגה משפטית שנמשכה 15 שנים, וכללה מספר רב של עתירות  לבג"ץ, כוחות הביטחון מפנים הבוקר (ב') השתלטות בלתי חוקית של ערבים מבית לחם על קרקע בבעלות יהודית פרטית בגוש עציון

מדובר בקרקע שרכשה חברת 'הימנותא' כבר בשנת 1969 בנחל חלץ, תא שטח אסטרטגי המחבר בין גוש עציון לירושלים. באזור זה נרכשו קרקעות רבות על ידי קק"ל, הן לפני קום המדינה והן לאחר מלחמת ששת הימים. בשנים האחרונות ישנה השתלטות פלסטינית מאסיבית על אדמות נחל חלץ, במטרה לנתק את הפרוזדור הטבעי שבין גוש עציון לירושלים.

משפחת קיסיה השתלטה על השטח המדובר בשנת 2005, בנתה בו בתי מגורים, חווה חקלאית, גן אירועים ומסעדה. בעבר הרס המנהל האזרחי חלק מהמבנים במקום, אך הפולשים הקימו אותם מחדש שוב ושוב. 

השטח בגוש עציון

השטח בגוש עציוןצילום: מועצה אזורית גוש עציון

בפסק הדין שניתן לאחרונה בעתירה, שהגישו העבריינים כנגד הכוונה לאכוף שם את החוק, כתבו שופטי בג"ץ: "דינה של העתירה להידחות, מחמת חוסר ניקיון כפיים של העותרים.
עסקינן במבנה שהוקם שלא כדין, ללא היתר בניה, על קרקע בבעלות פרטית, תוך שהעותרים הפרו את הצווים שניתנו בעניינם. זהו חוסר ניקיון כפיים בולט וניכר, ובנסיבות אלו לא ניתן להעתר לעתירה".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן אמר: "אנו מחזקים את מערכת המשפט והמנהל האזרחי שדחו את העתירות ומממשים את האכיפה,אך בד בבד אנו מודעים שמדובר במקרה של "טיפה בים". אנו מצפים מכל אותן מערכות שיטפלו ביד קשה בכל הפלישות וגזל הקרקעות שנעשים באין מפריע על ידי ערביי האזור בחסות הרש"פ ובמימון אירופאי משומן".

עד היום רק כ-30% מקרקעות יהודה ושומרון עברו רישום והסדרה. המציאות הזו מהווה קרקע פוריה לתעשיית זיופים, בניה בלתי חוקית והשתלטות על אדמות, ומשחקת לידיה של הרשות הפלסטינית, שמקדמת באין מפריע רישום מקרקעין משלה, גם על קרקעות הנמצאות באזורים שבשליטה ישראלית, בהם אין לה שום סמכות חוקית לכך. 

"במקרה הזו חלפו 15 שנים מהפלישה ועד פסק הדין הסופי", אומרים בתנועת רגבים. "זוהי דוגמה מובהקת לצורך הבוער של ישראל להשלים את רישום הקרקעות ביהודה ושומרון – צעד ראשון והכרחי בבלימת ההשתלטות המסיבית של פלסטינים על אדמות ביו"ש".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

הלבנונים נגד המחווה של עיריית תל אביב: "צביעות הישראלית"

קרא עוד