"הר ברכה תהפוך לעיר ואם בישראל"

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס בביקור בקייטנת המדעים בהר ברכה: "הר ברכה תהפוך לעיר ואם בישראל". יוסי דגן לשר: "היעד - מיליון יהודים בשומרון"

חדשות כיפה 05/08/19 18:03 ד באב התשעט

"הר ברכה תהפוך לעיר ואם בישראל"
אקוניס ודגן עם ילדי הקייטנה, צילום: רועי חדי

הבוקר (ב') ביקר שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, בקייטנת המדע המתקיימת ביישוב הר ברכה בשומרון. הקייטנות מתקיימות בסבסוד משרד המדע והטכנולוגיה במחיר סמלי להורים של 80 ש"ח בלבד לכל תקופת הקייטנה. במועצה אזורית שומרון מתקיימים במהלך חודשי הקיץ מספר שיא של 17 מחזורים של קייטנת המדע, עליה משמעותית משנה שעברה בהשתתפות מאות תלמידים ותלמידות בכיתות א'-ו' מישובים שונים במועצה.

במהלך הסיור ערכו השר ויו"ר המועצה שיח עם התלמידים בכיתות: "אני מאמין גדול מאד בכם. אני מאמין גדול בהתיישבות. אני מאמין שכאן בע"ה בביקורים הבאים שלי ניראה כאן עיר ואם בישראל." אמר השר לתלמידים. "הר ברכה תהיה עיר ואם בישראל. אנחנו נאבקים קשות מאד עם הרבה גורמים שלא רוצים אותנו כאן בכלל. לא רק לא לבנות עוד בית אחד או שנים או שלושה או מאה. לא רוצים אותנו שנהיה פה בכלל.
לא רק שאנחנו נאבקים בזה, הדרך הטובה ביותר זה להביא לפה עוד משפחות עוד מתיישבים ולבנות עוד בתים כדי לקיים את הנוכחות שלנו כאן בארץ ישראל. ואני אומר לכם אנחנו נבנה בהר ברכה אנחנו נבנה בכל מועצה אזורית שומרון אנחנו נבנה ביהודה ואנחנו נבנה בכל הארץ כי הארץ הזאת היא שלנו". הוסיף אקוניס.

אקוניס ודגן עם צוות הקייטנה והילדים

אקוניס ודגן עם צוות הקייטנה והילדיםצילום: רועי חדי

יו"ר המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, בירך את השר ואמר כי "אנחנו מודים לשר אקוניס על הביקור בהר ברכה ובשומרון, השר שותף ותומך גדול של השומרון. להתיישבות בשומרון יש הרבה סעיפים והרבה מרכיבים, אבל המטרה המרכזית שלנו זה מיליון תושבים בשומרון. לפני עשור היו 15 בתי ספר בשומרון, היום כבר יש 31, וכבר עכשיו מדברים על עוד מספר מוסדות בישובים נוספים.
לצד הגדילה המספרית חשוב לנו לגדול גם במצוינות, והשנה במועצה האזורית שומרון היה לנו עליה של 8% בזכאות לבגרות בשנה אחת. אנחנו רואים גם כאן בקייטנת המדעים את זה, ואנחנו מודים לשר על כל התמיכה בנושא המדע והטכנולוגיה, ואנחנו בשומרון ניהיה הראשונים לא רק בגדילה אלא גם במצוינות ובתוכן."

לסיום אמר השר אקוניס: "אני מברך על קיום קייטנת המדע גם בהר ברכה, כמו בעשרות ערים ויישובים בכל רחבי הארץ. מדובר בפרויקט מוצלח לטובת ילדי ישראל מבלי לרוקן להורים את הכיס. אלה הקייטנות האיכותיות ביותר בעלות הנמוכה ביותר, מרתקות ומעשירות את הדור הבא של ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר