תושבי יו"ש הם לא אזרחים סוג ב'

ראשי המועצות שומרון וגוש עציון פנו לשר התקשורת דודי אמסלם בדרישה לעכב את המלצות הוועדה המייעצת לחובת הפריסה האוניברסלית שהמליצה אתמול לחבר 220 יישובים בארץ לחברת הוט טלקום אך החריגה את תושבי יהודה ושומרון 

חדשות כיפה
כו בתמוז התשעט
,
29 ביולי, 2019 12:00
יו"ר הקואליציה. ח"כ דודי אמסלם

יו"ר הקואליציה. ח"כ דודי אמסלםצילום: Miriam Alster/FLASH90

שלמה נאמן ויוסי דגן, ראש המועצות שומרון וגוש עציון פנו היום (ב') מכתב לשר התקשורת דודי אמסלם וביקשו לעכב את ביצוע המלצות הוועדה המייעצת לחובת הפריסה האוניברסלית שהמליצה אתמול לחבר 220 יישובים בארץ לשירותי חברת הוט טלקום שלא היו מחוברים לשורות החברה עד היום, המלצות הוועדה לא כללו את תושבי יהודה ושומרון ולמעשה החריגו את תושבי יו"ש משאר תושבי מדינת ישראל. 

גם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' הצטרף לדרישה של ראשי המועצות ואמר: "התירוץ לפיו המנהל האזרחי אחראי על מתן רשיונות לחברות תקשורת לא מחזיק מים. זה עצמו מצב לא נורמלי שאסור לקבל. ואין סיבה שהם לא יהיו באחריות הממשלה".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן אמר: "אני בטוח שכשר וכמנהיג במדינת ישראל אתה מאמין שיהודה ושומרון הם חלקים בלתי נפרדים ממדינת ישראל וכי לא תתן את ידך לאמירה פוליטית מהסוג הזה ולאפליה בוטה של כמעט עשרה אחוזים מתושבי מדינת ישראל" כתב דגן לשר התקשורת וציין כי מדינת ישראל קיימת 71 שנים ומתוכם 52 שנים אנחנו נמצאים ביהודה ושומרון, "מיטב הבנים שלנו נשלחים לצבא ולתפקידים בכירים, מיהודה ושומרון יוצאים מהנדסים, אנשי חינוך, הייטקיסטים וכיו"ב. אבקש ממך לעכב את ביצוע המלצות הוועדה, אני בטוח שגם השר מסכים איתי, יהודה ושומרון היא פריפריה שאיננה שונה משום פריפריה אחרת בישראל"

 הוועדה ישבה על המדוכה תשעה חודשים ואתמול כאמור הגישה את המלצותיה לשר התקשורת, על פי ההמלצות חברת הוט טלקום תחבר בזמן מיידי 220 יישובים בישראל לחברה, מהלך שעשוי להוזיל עלויות לתושבים אלו. בעבר נטען כי לחיבור תשתיות חדשות של הוט ביהודה ושומרון יש צורך באישור של המנהל האזרחי וכי מדובר בגורם המעקב ביצוע. דגן אמר כי ביצוע החיבורים בשטח לשירותי החברה צריכים להיות בחבילה אחת לכל הארץ.

גם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן הצטרף לדרישתו של דגן ואמר: "תושבי יהודה ושומרון לא זוכים לקבל חלק נרחב מהשירותים שכל אזרח בישראל מקבל כמובן מאליו. אנחנו לא אזרחים סוג ב'- והדבר מקבל משנה תוקף בימי ממשלת ימין שמכריזה לא אחת כי היא רואה בנו חלק ממדינת ישראל. לא ייתכן שמשרד התקשורת ייתן הקלות נרחבות לחברת הוט בסכום של קרוב למיליארד שקל בפריסה האוניברסלית, בזמן שהחברה לא רואה לנכון לספק שירות לתושבי יהודה ושומרון.  אנו סומכים על חברינו, השר דודי אמסלם, שבדיון הקרוב שיתקיים בנושא יביא לשיפור הכיסוי הסלולרי והכיסוי של מתן שירותי האינטרנט בשטחי יהודה ושומרון באופן מיידי ומלא".

29.07.2019

1. צדק (צודקים)


צודקים הצדיקים הגיע הזמן

דווח על תגובה לא ראויה
29.07.2019

2. רגרסיה (אני)

כבר מיזמן ההיתיישבויות היו צריכים להיות חלק מהמדינה.
כבר מעיזמן היו צריכים עשרות ערוצי מדייה מאוד לאומיים כי שם נימצא הכח
כבר מיזמן המילה לאומי היתה צריכה ליצמוח וליזרוח במלוא תיפארת הנבואה
כבר מיזמן היינו צריכים להיתחדש להישתדרג ללמוד מגיבורי וגיבורות התנך שחלא נישארו במקום אלא נסעו בזמן.
כבר מיזמן המון דברים היו צריכים ליקרוא
לא לשכוח את מה שעוללו לתושבי דרום תל אביב
הכל תקוע והרגרסיה מישתלטת.

דווח על תגובה לא ראויה
29.07.2019

3. אזרחים סוג א' ב' (משה)

תזכורת--החוק הישראלי אינו חל ביו'ש--עצוב לא טוב אבל זו עובדת חיים--ולכן נא לא לילל, מבחינה דתית אין שום הבדל אם החוק הישראלי חל שם או שלטון צבאי ישראלי--בשניהם "ישד י ראל תקיפה"
השאיפה להחיל החוק הישראלי לגיטימית וחיובית בהחלט--אין לזה שום קשר לדת היהודית--זאת בעיה פוליטית, כשבני ישראל באו לארץ--לקח להם בערך 500 שנה להשלים הכיבוש למרות שנצטוו במפורש על כך--לגבינו ובימינו יש מחלוקת גדולה מאד בפוסקים אם יש מצווה כזאת.

דווח על תגובה לא ראויה
29.07.2019

4. 'מדובר בגורם המעקב'?? (בועז)

תתקנו את הפדיחה, יש גבול לרדידות של האתר....

דווח על תגובה לא ראויה
29.07.2019

5. מה לחרדלים ולטלביזיה? (לאה)

כמו הקשר בין איילת שקד לרבנות הציונית , כמו הקשר בין צניעות והכרת תודה לנפתלי בנט ושקד, כמו הקשר בין מקרה טל למקרה ההוא מצפת
איפה נעלם הרב דרוקמן ? הרב אריאל? הרב אליהו?
במערה עם רשב״י ובנו
מי צריך את ערוץ 12 או 13 בביתנו? רק יוסי דגן וחבריו שמזמן אינם משלנו ואיתנו

דווח על תגובה לא ראויה
30.07.2019

6. נו באמת (עמית)

הרי דודי אמסלם עצמו אזרח סוג ז'

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כץ ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בדרך לבחירות? שר האוצר: "אביא לשולחן הממשלה הצעה לתקציב חד-שנתי"

קרא עוד