סגור

7 שנים לאחר הוצאת הצו: פונו מבנים פלסטינים בלתי חוקיים בשומרון

ההליך בוצע לאחר שתנועת רגבים ומועצת שומרון עתרו לבג"ץ נגד המנהל האזר,חי שלא מימש את הצו לפינוי המבנים שמנעו סלילת כביש גישה ליישוב לשם. דגן: "נושא האכיפה כנגד בניה בלתי חוקית ערבית הוא קריטי להתיישבות"

חדשות כיפה
כג בסיון התשעט
,
26 ביוני, 2019 21:23
המבנים שפונו

המבנים שפונוצילום: תנועת רגבים

המנהל האזרחי פינה היום (ד') מבנים בלתי חוקיים שהוקמו על אדמות היישוב לשם בשומרון ובתנועת רגבים טוענים כי הדבר נעשה, 7 שנים לאחר הוצאת צו ההריסה, רק לאחר מסכת לחצים מצדם ומצד המועצה האזורית שומרון

בתנועה אמרו כי פלסטיני פלש לאדמות מדינה בתחומי היישוב לשם, והתיישב על משבצת קרקע שהיתה מיועדת לסלילת כביש גישה ליישוב.

לדבריהם, כבר לפני 7 שנים הוא קיבל את צו ההריסה הראשון, אך בעקבות ניצול הבירוקרטיה המשפטית, הצו לא מומש ומבנים חדשים נוספו במהלך השנים. בשל התמשכות התהליכים המשפטיים, לא ניתן היה להוציא לפועל את סלילת הכביש בשטח זה. 

פינוי לאחר 7 שנים

פינוי לאחר 7 שניםצילום: תנועת רגבים

לאחר שלטענתם המנהל האזרחי לא פעל בנושא הם עתרו לבג"ץ בדרישה לפנות את הפולש, שטען כי הקרקע בבעלותו. בהליך המשפטי התברר כי המסמכים שהגיש מתייחסים לחלקת אדמה אחרת, ואף אינם מלמדים כלל על בעלות. הבוקר המנהל האזרחי ביצע אכיפה משמעותית והרס חלק מהמבנים הבלתי חוקיים שהוקמו

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון:  "שמחים שהאכיפה התבצעה. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. נושא האכיפה כנגד בניה בלתי חוקית ערבית הוא קריטי להתיישבות. כל בית נוסף נוגס באדמות מדינה ופוגע אסטרטגית במדינת ישראל ובהתיישבות"

ישי חמו, רכז יו"ש בתנועת רגבים: "השיטה בה נהג עבדאללה היא דוגמה מייצגת לשיטה שלמה שמקיפה אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים. הגשת בקשות סרק, התשה של המערכת בערעורים וניצול לרעה של הליכים משפטיים. מדינת ישראל חייבת לפעול מול השיטה, אחרת יצא חוטא נשכר, ומערכת האכיפה היקרה תהיה חסרת משמעות. אלפי צווי הריסה לא מתממשים במשך שנים. על המנהל לאכוף את החוק ברגע שמתאפשר, ולמנוע סחבת מיותרת של שנים, כזו הפוגעת במדיניות תכנון מושכלת ובשלטון החוק".

29.06.2019

1. הגיע הזמן! (יהודיה)

הגיע הזמן!! שזה יהיהצעד משמעותי להמשך ההתיישבות היהודית. צעד הבא- התחלת סלילת כביש עוקף חווארה !!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Miriam Alster/FLASH90

נתניהו: "עבאס לא מכיר בציונות, מה לי ולו"

קרא עוד