הרשות השניה פסלה תשדיר על חברון בטענה שהוא שנוי במחלוקת

בישיבת שבי חברון ביקשו לעודד התרמה עבורם עם תכנים כמו: "אתם תורמים להכפלת תורה ולחיזוק אחיזתנו בחברון". ברשות השניה התנו את הפרסום במספר תיקונים, בטענה שהדברים אינם עומדים בכללי "פרסומת בנושאים שנויים במחלוקת"

חדשות כיפה
טז בסיון התשעט
,
19 ביוני, 2019 11:03
מקום שנוי במחלוקת? חברון

מקום שנוי במחלוקת? חברוןצילום: דובר צה"ל

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פסלה לאחרונה תשדיר התרמה של ישיבת שבי חברון והתנתה את פרסומו במספר שיוניים, זאת בטענה שמדובר בנושא שנוי במחלוקת.

בישיבה מנהלים בימים אלה קמפיין גיוס תרומות לטובת הרחבת המוסד וניסו להיעזר בפרסומת ששווקה לתחנות רדיו שונות. אולם, שם קיבלו הוראה מהרשות השניה שלא לשדר את התשדיר.

בתשדיר, שנשלח לרדיו גלי ישראל, קול חי וקול ברמה, נאמר: "מבצע מכפלה. אתם תורמים להכפלת תורה ולחיזוק אחיזתנו בחברון וידידי הישיבה - מכפילים כדברי הרב מרדכי אליהו זצ"ל –'מצווה לעזור, מצווה לסייע בגוף, בממון ובסיוע עזרה ועידוד מורי ורבותי חברון מאחדת את כל עם ישראל'. תורמים עכשיו לישיבת שבי חברון ומוסדותיה, ומשתתפים במצוות לימוד תורה וחיזוק אחיזתנו בעיר האבות".

תשובת נציגת הרשות השניה

תשובת נציגת הרשות השניהצילום: צילום מסך

כשבתחנות הרדיו ביקשו לאשר את הפרסום מול אנשי הרשות השניה, כמקובל, נמסרה להם בתגובה הודעה ולפיה שלא ניתן לפרסם את התכנים בטענה שהם "אינם עומדים בהוראות סעיף 5 'פרסומת בנושאים שנויים במחלוקת' לכללי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו (אתיקה בפרסומת בשידורי רדיו), התשנ"ט – 1999. לפיכך, עליכם לתקנו ולהגיש שוב לאישורנו".

מישיבת שבי חברון נמסר: "לא ניתן לאף אחד להפסיק את לימוד התורה בעיר האבות, ובעזרת עם ישראל,בוגרי הישיבה, אוהבי חברון הרבים הנוהרים אליה מידי יום ביומו יעזרו לנו להשיג את יעדי הקמפיין".

תוכן התשדיר שנפסל

תוכן התשדיר שנפסלצילום: צילום מסך

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
19.06.2019

1. הנה עוד דברים שנויים במחלוקת: מדינת ישראל -הרבה בעולם חושבים שהיא לא צריכה להיות קיימת (וכמובן העניין עם ה"משפחות החדשות הלא מסורתיות" שיש)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הציבור לא יחליט | יו"ר כחול לבן בני גנץ צילום: פלאש 90, גילי יערי

גנץ לנתניהו: "נכשלת שוב בהקמת ממשלה"

קרא עוד