סגור
חדשות כיפה

בג"ץ דחה 3 עתירות נגד תנועת 'אמנה'

3 עתירות נגד חברת 'אמנה' נדחו על ידי בג"ץ. "התשתית העובדתית שנפרסה על ידי העותרת אינה מדוייקת", כתבו השופטים בהחלטתם

מזכ"ל

מזכ"ל 'אמנה', זאב חבר (זמביש)צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בג"ץ דחה 3 עתירות שהגישה חברת 'שחם נדל"ן' נגד תנועת 'אמנה', בטענה לאי סדרים בהקצאות קרקעות מדינה ביהודה ושומרון. בית המשפט אף חייב את החברה בתשלום הוצאות ל'אמנה'. בעתירה קודמת - שאף היא נדחתה - ביקשה שחם נדל"ן לפסול את השופט המחוז אלכסנדר רון מלדון בתיק בשל היותו תושב אלון שבות, אך לאחר מכן מחקה את תביעתה.   
 
שופטי בג"ץ יצחק עמית, מני מזוז וג'ורג' קרא קבעו כי חברת שחם נדל"ן, שבנתה שכונה בישוב ברקן, מנסה להציג סכסוך אזרחי שיש לה עם היישוב ברקן ועם תנועת אמנה, כעניין עקרוני תוך שהיא מתיימרת לטעון כעותרת ציבורית, בעוד שהיא מונעת משיקולים עסקיים מסחריים.

השופטים קבעו בהחלטתם כי "למעשה, דין העתירות להידחות על הסף, בשל חוסר תום לב מצד העותרת, אשר חשפה פחות מטפח לגבי מהות הסכסוך האזרחי בינה לבין חלק מהמשיבים. העתירה לוקה בכוללניות, ובנוסף, דומה כי התשתית העובדתית שנפרסה על ידי העותרת אינה מדוייקת בכל הנוגע לאופן הקצאת מקרקעין ובנייה עליהם במגזר הכפרי באיו"ש".

יישוב ביו"ש

יישוב ביהודה ושומרוןצילום: לעמ, צביקה ישראלי

עוד כתבו השופטים: "התרשמנו כי בעתירתה – על צווי הביניים שנתבקשו בה פעם אחר פעם אחר פעם ונדחו – העותרת מבקשת להעתיק את הסכסוך האזרחי אל כותלי בית משפט זה, תוך שהיא מתיימרת לטעון כעותרת ציבורית, בעוד שהיא מונעת משיקולים עסקיים- מסחריים. מכל מקום, ובהיקש לתובענות ייצוגיות, אנו סבורים כי העותרת אינה בעלת הדין המתאים לייצג את אינטרס הציבור בנושאים הכלליים שהעלתה במסגרת עתירתה". 

לפני מספר חודשים דחתה נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, עתירה של חברת שחם נדלן בבקשה לפסול את השופט אלכסנדר רון מלדון בבקשת הפירוק שהגישה שחם נדלן נגד תנועת אמנה. שחם טענה בעתירתה כי יש לפסול את השופט בשל היותו תושב אלון שבות. נשיאת העליון חיות דחתה את בקשת פסילת השופט רון. השופט רון דן בבקשת פירוק אמנה. בדיון זה העיד הכנ"ר שאין כל חוב של 'בר אמנה' כלפי 'שחם' וכי בקשת הפירוק הוגשה בחוסר תום לב, כדבריו. בעקבות זאת בהמלצת ביהמ"ש, מחקה 'שחם' את בקשתה. 
בימים אלו נדונות תביעות אישיות שהגישה בר אמנה נגד שחם נדלן בבית המשפט המחוזי בירושלים. 

הבקשה לפירוק חברת הבניה של תנועת אמנה באה על רקע היקלעות המבקשת, חברת הנדל"ן 'מ.י שחם', לחובות כלפי 'אמנה' בגובה 3.5 מיליון ש"ח. בית המשפט הכיר בחוב של שחם כלפי אמנה, וחייב אותה בהשבתו. עד היום הושבה כמחצית מהחוב.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תחבורה ציבורית. אילוסטרציה צילום: פלאש 90. סבי ברנס

תחבורה ציבורית חינם ביום הבחירות: מאות קווים בינעירונייים ורכבת ישראל

קרא עוד