צפו: אלפים בהכנסת ספר תורה לזכר הרב אחיעד אטינגר

בשכונת נווה שאנן בתל אביב הכניסו ספר תורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אטינגר הי"ד, שנרצח בפיגוע בצומת אריאל. ספר התורה הוכנס אל בית המדרש בישיבה בראשה עמד. ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "נמשיך לחזק ולפתח את בנימין. אנו ממשיכים להאיר את הלפיד שאחיעד הדליק, זו עדות קטנה נוספת לחוסן האדיר של התושבים״

חדשות כיפה 12/05/19 20:06 ז באייר התשעט

צפו: אלפים בהכנסת ספר תורה לזכר הרב אחיעד אטינגר
ריקודים ברחובות תל אביב במהלך הכנסת ספר התורה, צילום: דוברות בנימין

מעל 2000 איש חגגו הערב (א') הכנסת ספר תורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אטינגר הי״ד להיכל ישיבת ״עוז ואמונה״ בשכונת נווה שאנן בדרום ת״א. הרב אטינגר הי״ד, אשר התגורר ביישוב עלי, הקים וניהל את ישיבת ההסדר ״עוז ואמונה״ אשר שמה לה למטרה לחזק את החיים היהודים בדרום ת״א נרצח בדרכו לישיבה בפיגוע בצומת אריאל, תוך כדי ניסיון של הרב אטינגר לנטרל את המחבל עם אקדחו האישי.

מאז רציחתו פועלת המשפחה להנצחתו תוך חיזוק הישיבה בדרום ת״א כאשר אל המאמצים הללו הצטרף בחודשים האחרונים ראש מועצת בנימין גנץ אשר פעל לרתום את הרב יצחק קוגן, המכונה 'הצדיק מלנינגרד', לסייע בתרומת ספר תורה תוך התחייבות להפקת האירוע. הרב קוגן רתם לצורך המהלך את אנשי קהילת בלשויה ברוניה לצורך התרומה שיצאה לפועל הערב בהכנסת ספר תורה מהודר לישיבה.

האירוע החל בביתו של הרב אטינגר בנוכחות משפחתו, חברי היישוב, ראש המועצה ישראל גנץ והרב יצחק קוגן אשר סיימו את כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה ומשם יצאו לישיבת עוז ואמונה לתהלוכה חגיגית בהשתתפות תושבים, תלמידי הישיבה לצד תלמידי מכינת עלי וכן רבנים ואישי ציבור רבים בהם: ראש הישיבה הנכנס הרב יצחק פנירי הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, הרב חיים גנץ, הרב אלי סדן, יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין, השר זאב אלקין, ח״כ מאי גולן וחבר מועצת העיר חיים גורן.

כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה

כתיבת האותיות האחרונות בספר התורהצילום: דוברות בנימין

תמר אטינגר אלמנתו אמרה בהתרגשות: ״אנחנו רוצים להודות לקב"ה שזיכנו להכניס ספר תורה לישיבת "עוז ואמונה". אנחנו מודים מעומק לב לקהילת בלשיה-ברוניה מוסקבה על תרומת ספר התורה. הכנסת ספר התורה היא עוד נדבך בהשבת הצביון והכבוד היהודי לשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב ומקדמים בברכה את הרב איציק פנירי וישיבת בני דוד-עלי שלקחו על עצמם את האחריות הניהולית והתורנית של ישיבת "עוז ואמונה" ומאחלים להם שיזכו  להמשיך ולהעצים את פועלו של בעלי/אבינו הרב אחיעד, ולהאיר מאורה של תורה על שכונת נווה שאנן.״

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, שנכח באירוע, אמר: "אני נמצא כרגע בדרום תל אביב בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת הרב אטינגר הי"ד. מעמד מרגש באחד מהמקומות הכי מורכבים בחברה הישראלית. ישיבתו של הרב אטינגר הי"ד תגדל ותהווה כח חשוב בהשבת הקודש והנורמליות לדרום תל אביב. מסירות נפשו של הרב אטינגר זוכה הערב לעדנה גדולה. נעשה הכל להמשיך את דרכו".

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אשר העניק שי לרב קוגן אמר כי: ״אני נרגש מהזכות הגדולה להיות שותף בהנצחת זכרו ומורשתו של תושב המועצה הרב אטינגר הי״ד. אני מודה לרב קוגן שנרתם למשימה החשובה וכמובן לעובדי המועצה על הפקת האירוע החשוב. חווינו השנה מספר אירועים קשים אבל אנו לא נשבר אל מול הטרור, נמשיך לחזק ולפתח את בנימין והאירוע היום בו אנו ממשיכים להאיר את הלפיד שאחיעד הדליק הוא עדות קטנה נוספת לחוסן האדיר של התושבים״.

הריקודים ברחובות במהלך הכנסת ספר התורה

הריקודים ברחובות במהלך הכנסת ספר התורהצילום: דוברות בנימין

יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין: ״הרב אטינגר היה גיבור בחייו ובמותו. בתעצומות נפש אדירות נאבק במחבל והציל חיים רבים. גבורתו עודנה איתנו והיא המורשת שמשאיר לתלמידי הישיבה שהקים, ממשיכי דרכו, דרך הגבורה.״

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר