ברגבים זועמים: מה עושה קצין קנדי בכיר בשטחי C?

לאחר עוד ביקור של צבא קנדה בשטחי C, בתנועת רגבים שלחו מכתב לבני גנץ וליאיר לפיד ודורשים: "אנו קוראים לזמן עוד היום את השגריר הקנדי לשיחת נזיפה ולהבהיר שהתערבות כזו היא פגיעה אנושה ביחסים הבינלאומיים"

חדשות כיפה 31/07/22 15:56 ג באב התשפב

ברגבים זועמים: מה עושה קצין קנדי בכיר בשטחי C?
קצין קנדי בשטחי C, צילום: רגבים

לאחר ביקור התמיכה של בריגדיר ג'נרל סטיב גרהאם מהצבא הקנדי יחד עם משלחת אנשי צבא קנדה במקבץ לא חוקי שנבנה על קרקעות המדינה השייכות ליישוב מעון שבדרום הר חברון, נצפה בשבוע שעבר מחליפו בתפקיד, בריגדיר ג'נרל רוביצ'אוד, מבקר אף הוא במקבץ דומה. בתנועת רגבים שלחו מכתב זועם לשר הביטחון ולראש הממשלה בנושא.

לגרש את הקצין

הקצינים הבכירים מהווים חלק מכוח בינלאומי הנקרא USSC שהמנדט שניתן לו הוא לסייע למנגנוני הביטחון של הרש"פ. לטענת רגבים, ביקורים אלו מנוגדים לחוק הישראלי והבין לאומי, חותרים תחת אחריותה של ישראל לאזור ומנוגדים למנדט של משלחת ה-USSC.

כאמור, תנועת רגבים פנתה היום (א') לראש הממשלה ושר החוץ יאיר לפיד ולשר הביטחון בני גנץ בדרישה להכריז על הקצין כפרסונה נון גרטה, לוודא כי הוא מגורש מישראל ולהבהיר למשלחת ה-USSC ולשגרירויות המדינות החברות במשלחת כי פעילות כזאת מנוגדת לחוק וכי מדינת ישראל לא תאפשר אותה בשום פנים ואופן.

"האם קנדה מתכננת לפתוח במלחמה עם ישראל?"

"תארו לכם שהרמטכ"ל כוכבי היה מסתובב בגבול קנדה לבוש מדים עם דרגות על הכתף ומחזק מבריחי גבול עבריינים", אומר מאיר דויטש מנכ"ל רגבים, "האם קנדה מתכננת לפתוח במלחמה עם ישראל? גורם צבאי בכיר ממדינה זרה שמעודד עבריינים שפלשו לאדמות המדינה בחסות הרש"פ זה טרוף מוחלט וצעד בוטה וגס נגד מדינת ישראל. אנו קוראים לזמן עוד היום את השגריר הקנדי לשיחת נזיפה ולהבהיר שהתערבות כזו היא פגיעה אנושה ביחסים הבינלאומיים".

עוד הוסיף דויטש כי "התנהלות בלתי חוקית כזאת על ידי גורמים צבאיים של מדינות ידידותיות לא יכולה להתרחש בשום מקום אחר בעולם. אין סיבה שההתנהלות המדינית ביהודה ושומרון תהיה אחרת". כזכור, במענה לפניית כיפה סירב דובר צה"ל לאשר האם אלוף הפיקוד נפגש עם המשלחת הקנדית.

תגובת דובר צה"ל: "גורמי צה״ל הרלוונטיים מצויים בקשר מקצועי עם גורמי מתאם הביטחון האמריקני “UNITED SECURITY COORDINATOR” בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית כפי שהיה גם בעבר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר