זכה ב-100% מקולות התושבים: ביישוב איתמר הכתירו את הרב החדש

תושבי איתמר בשומרון קיימו אמש את אירוע ההכתרה לרב הישוב החדש, הרב דניאל לונצר, לאחר פרישתו לגמלאות של רב הישוב הקודם, הרב נתן חי | בטקס ההכתרה השתתפו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב השומרון הרב אליקים וראש המועצה יוסי דגן

אלעד הומינר, חדשות כיפה 24/06/22 11:04 כה בסיון התשפב

זכה ב-100% מקולות התושבים: ביישוב איתמר הכתירו את הרב החדש
הרב דניאל לונצר, צילום: אוריה הלר

הרב דניאל לונצר הוכתר אמש (ה') באופן רשמי כרב הישוב איתמר וזאת לאחר פרישתו לגמלאות של רב הישוב הקודם, הרב נתן חי שליט"א. טקס ההכתרה החל בתהלוכה יישובית מביתו של הרב לבית הכנסת שהסתיימה בברכת הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, לילדי איתמר ולאחר מכן התקיים טקס ההכתרה בבית הכנסת. 

תהליך בחירת הרב באיתמר ארך כשנתיים והוא כלל עבודה קהילתית מעמיקה, שבתות היכרות עם רבנים שונים ובחירת הרב. לפני מספר שבועות, ולאחר שנה של כהונה בתפקיד, קיבל הרב 100% מהקולות לקראת טקס ההכתרה.

הרב נתן חי, רב הישוב היוצא, שהקים השנה באיתמר את כולל 'זהב הארץ' ללימוד הלכות התלויות בארץ, הדגיש בדבריו בטקס את הקשר המיוחד שנוצר בין הרבנים ואת מעבר הדורות המבורך. הרב לונצר בירך שהחיינו על טלית חדשה שהוענקה לו על ידי ותיקי הישוב.

בטקס ההכתרה השתתפו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הרב אליקים לבנון רב השומרון, ראש ישיבת הר המור הרב עמיאל שטרנברג, הרב דוד ג'יאמי, הרב יוסף וייצן, רבני האיזור, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, נציגי ארגון "עשה לך רב" ורבנים ואישי ציבור נוספים.

טקס ההכתרה של הרב לונצר |

טקס ההכתרה של הרב לונצר | צילום: אוריה הלר

יוסי דגן: "מאחל לכם עוד שנים רבות שנזכה כולנו לשמש אותך וללכת לאורך"

ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן ברך את הרב היוצא ואמר בטקס: "אני מבקש להצדיע ולהודות מכל הלב לרב נתן חי שליט"א והרבנית מורית על כשלושים שנה של נשיאה בעול, כשלושים שנה של עוגן, וכשלושים שנה שהרב נתן הוא מרכז חי של תורה בישוב, של ההתיישבות, וגם על הגדולה העצומה בתהליך שהרב הוביל של מינוי ובחירת הרב. אני גאה לגור במקום שיש בו רבנים כמו הרב נתן חי, בעוצמת התורה וגם במידות שלו ואשרינו שזכינו. תודה רבה כבוד הרב".

בסוף דבריו ביקש דגן לברך את הרב לונצר. "אני מאחל לכם עוד שנים רבות שנזכה כולנו לשמש אותך וללכת לאורך ולקיים את דברי הנביא עמוס 'ושבתי את שבות עמי ישראל ובנו ערים נשמות וישבו" בעז"ה מתוך שלווה ונחת ולא ינטשו עוד מעל אדמתם'", איחל דגן.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר