בית כנסת בהר חברון הוצת על ידי ערבים

פשע שנאה במהלך השבת: מבנה בית כנסת במצפה זיו הוצת על ידי ערבים, ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: "מצער שמבנה שהוקם לזכר שני חיילי צה"ל בוגרי סיירת  אגוז שנהרגו הוצת, חובה  להחזיר את ההרתעה ומהר ולהעמיד לדין את המחבלים הפורעים"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 15/01/22 19:23 יג בשבט התשפב

בית כנסת בהר חברון הוצת על ידי ערבים
בית הכנסת שהוצת, צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז יו"ש

מבנה בית הכנסת במצפה זיו הסמוך למעלה חבר שבמועצה האזורית הר חברון הוצת במהלך השבת ונשרף כליל על ידי ערבים, זו הפעם השלישית  המצפה שהוקם לזכרם של שני בוגרי סיירת אגוז  יהודה בן יוסף ויואב דורון שנהרגו בטעות מירי חיילו  בשנת 2003. 


(בית הכנסת שנשרף).

יש לציין כי בעבר כבר פעלו לוחמי האש מתחנה אזורית יהודה במקום גם כן בשריפה אשר בסיום החקירה נמצא כי מדובר בהצתה מכוונת. חוקר שריפות מטעם כבאות והצלה לישראל החל בחקירת האירוע יחד עם חוקרי המז"פ ממחוז ש"י של משטרת ישראל.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי אמר על המקרה, "מזעזע אותי לחשוב על סמיכות המקרים של שני בוגרי אגוז שנהרגו לפני כעשרים שנה באש צה"ל,  ועל חילול זכרם דווקא בשבוע הזה. מדובר באירוע שלא יכול לעבור בשתיקה "הם זורקים אבנים על הרכבים שלנו, הם מקימים מבנים לא חוקיים בשטחי c, הם עוקרים עצי זית ושתילים וגם שורפים בתי כנסת, אנחנו צריכים להחזיר את ההרתעה שלנו כאן ומהר, ריבונות לא נמדדת רק במתן דוחות תנועה, ריבונות נמדדת בשליטה על השטח". 

דמרי הוסיף: "אני קורא לכוחות הבטחון לחקור את השריפה ואת חילול הקודש ושריפת ספרי קודש וספרי תפילה  , חובה  להגיע למבצעים מדובר כאן על פשע שנאה שיכל להתגלגל לאירוע טרור לכל דבר ויתרה מכך חובה למנוע את השריפה הבאה ואת זה עושים רק על הרתעה. אנחנו נמשיך להעמיק את אחיזתנו בארץ הזו באזור הזה ונמשיך לשמור על זיכרון הנופלים שציוו לנו את החיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר