צה"ל הציב בסיס צבאי על חומש

ימים אחרי הפיגוע הנורא, במהלך הלילה הקימו כוחות הביטחון בסיס של צבא ומג"ב בישוב חומש | ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "דורש מהממשלה להבהיר שהקמת הבסיס נועדה לשמור על היהודים בחומש ולא בכדי למנוע מהם להיות שם"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 21/12/21 13:01 יז בטבת התשפב

צה"ל הציב בסיס צבאי על חומש
צה"ל חוזר לחומש, צילום: מטה חומש תחילה

במהלך הלילה (ב') הקימו כוחות הביטחון בסיס של צבא ומגב בישוב חומש. תלמידי הישיבה הופתעו לגלות עם שחר את חיילי הפלוגה שהתמקמו במקום. אחרי שביום חמישי האחרון נרצח בפיגוע ירי תלמיד ישיבת חומש יהודה דימנטמן, כשהיה בדרכו מהישיבה לביתו. 


(צה"ל בחומש).

בעקבות הרצח עלתה דרישת המשפחה אליה הצטרף ראש מועצת שומרון יוסי ואנשי ציבור רבים: להסדיר את ישיבת חומש כתשובה לרצח. אתמול נודע לאלמנה כי ישנה כוונה להרוס את הישיבה מייד בתום השבעה והיא יצאה בקריאה: "לא להרוס את הישיבה ואף קראה לציבור: להצטרף אליה מייד אחרי העלייה לקבר לצעדה לחומש. 

מנכ"ל ישיבת חומש שמואל וונדי אמר: "ישיבת חומש שמה לה כדגל, את המטרה לחזור לישובי צפון השומרון בכלל וחומש בפרט. ביום האחרון אנחנו ערים לכך שהקימו בסיס צבאי בחומש שעתיד להפוך לבסיס מג"ב מיד אחרי השבעה.

כולנו תקווה שזה על מנת לחזור לצו התפיסה ולאבטח את תלמידי את הישיבה. אך אם יתברר שזה נועד לגרוש תלמידי הישיבה מהמקום, זה לתקע סכין נוסף של ממשלת ישראל ביהודה דימנטמן הי"ד ובמשפחתו. ישיבת חומש קוראת לציבור הרחב, להגיע ביום חמישי לצעדת ההמונים לחומש ולהזדהות עם  תלמידי הישיבה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר על הקמת בסיס צבאי בפסגת הישוב חומש: "הצבת בסיס צבאי במקום החשוב והאסטרטגי הזה היא החלטה נכונה. וזאת באם מטרתה היא הגנה על תלמידי ישיבת חומש ויושבי המקום היהודים לאחר הרצח הנורא. אולם אם מטרת הקמת הבסיס במקום היא עקירת הישיבה אחרי 16 שנות פעילות כפי שאנחנו חוששים; מדובר באובדן דרך, בדבר לא מוסרי ובמתן פרס לטרור. אני קורא לממשלת ישראל. אל תעזו להיות אלו שיהרסו ישיבה בישראל בוודאי לא אחרי שאויבינו רצחו את אחינו יהודה במטרה לגרשנו מהמקום. זה יהיה עוול ואיוולת ויעודד פיגועים נוספים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר