חנוכה בארמונות החשמונאים נערכים לקליטת מבקרים

המועצה האזורית בנימין חוגגת את חנוכה עם סיורים מיוחדים לארמונות החשמונאים ליד יריחו ומזמינה את עם ישראל להגיע. ישראל גנץ: "המטיילים שיגיעו יחשפו לעוצמת המרושת של העם שלנו שחזר לארצו וזוכה היום לבנות אותה"

חדשות כיפה 30/11/21 16:55 כו בכסלו התשפב

בארמונות החשמונאים נערכים לקליטת מבקרים
ארמונות החשמונאים, צילום: תיירות בנימין

"ארמונות החשמונאים" הם אחד מאתרי הארכיאולוגיה המרתקים והקדומים בישראל שנשתמרו בצורה טובה. מועצת בנימין פועלת במהלך השנה להגברת האחיזה במקום. גם בחנוכה הקרוב מארגנת המועצה ביקורי משפחות בליווי הדרכה ברחבי האתר. ההדרכה במקום תועבר על ידי מדריכי בית ספר שדה עפרה. לאירוע שותפים גם רשות הטבע והגנים, משרד ירושלים ומורשת ורשות העתיקות.

ההגעה לאתר, הנמצא בפאתי העיר יריחו עוברת דרך הכביש היוצא מאזור מצפה יריחו ומקביל לוואדי קלט. הכביש יורד מהרי בנימין והמדבר אל הכניסה המערבית לעיר יריחו. הכניסה למקום מתואמת עם כוחות הביטחון.

באתר שרידים מרשימים מתקופת מלכות חשמונאי וכן שרידים מהבניינים המפוארים שבנה במקום הורדוס. ניתן לראות את שרידי בתי המרחץ, אולמות ההתכנסות, הבריכות והמפעלים מהתקופה החשמונאית.

ארמונות החשמונאים |

ארמונות החשמונאים | צילום: תיירות בנימין

הסיורים למשפחות ולציבור הרחב יערכו בימים רביעי וחמישי השבוע. במקום יהיה פסטיבל עשיר לכל המשפחה וכן פעילויות למשפחות, סיורי מטיבי קשב, טיולי מטיבי לכת, סדנאות מיוחדות לכל הילדים ושחקני רחוב באתר לכל המשפחה. 

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "חג המכבים מבטא את העוצמה והייחודיות של העם היהודי. זכינו שאתר המורשת המפואר של ארמונות החשמונאים נמצא בשטח המועצה ואנו מתאמצים להחזיק את המקום, לפתח אותו ולהנגיש אותו לתיירות ולכל אזרחי ישראל. השרידים הללו הם סלע קיומנו. אנחנו שומרים על המורשת והיא שומרת עלינו. המטיילים שיגיעו יחשפו לעוצמת המרושת של העם שלנו שחזר לארצו וזוכה היום לבנות אותה".

ארמונות החשמונאים |

ארמונות החשמונאים | צילום: תיירות בנימין


 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר