מבחן ראשון למפלגות הימין - יש גוש להסדרה?

מספר חודשים לאחר שעבר בקריאה טרומית בכנסת, יתבקשו חברי הכנסת לדון בחוק להסדרת ההתיישבות הצעירה כבר ביום שני הקרוב | "יש לסיים את הסבל המתמשך ואפלייתם לרעה של המתיישבים״

שירה שור, חדשות כיפה 29/04/21 11:14 יז באייר התשפא

הפגנה למען הסדרת ההתיישבות הצעירה, לפני כארבעה חודשים, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
הפגנה למען הסדרת ההתיישבות הצעירה, לפני כארבעה חודשים, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

מספר חודשים לאחר שעבר בקריאה טרומית בכנסת, ביום שני הקרוב יתבקשו חברי הכנסת לדון בחוק ׳מרקם חיים׳ להסדרת ההתיישבות הצעירה.

יו״ר "הציונות הדתית", ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ויו״ר סיעת הציונות הדתית, בכנסת ח״כ אורית סטרוק פנו הבוקר ליו״ר הוועדה המסדרת, ח״כ מיקי זוהר בבקשה לזמן כבר היום דיון של הועדה המסדרת ליום שני הקרוב מיד לאחר כינוס הנשיאות על מנת לאשר פטור מחובת הנחה ל'חוק ישובים ושכונות בהליכי הסדרה התשפ״א - 2021 (פ/38/24), אותו הניחה על שולחן הכנסת ח״כ סטרוק ועליה חתומים ח"כים רבים אחרים מסיעות הימין. 

חברי כנסת מימינה, תקווה חדשה וישראל ביתנו חתמו גם הם על הצעת החוק, שהצטרפו אליו כיוזמים גם יו״ר ימינה, ח״כ נפתלי בנט ויו״ר תקווה חדשה, ח״כ גדעון סער.

במכתבם לח״כ זוהר, שצפוי לאשר את הבאת החוק לדיון, נאמר: ״ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון מונה עשרות אלפי תושבים, עיקרן משפחות גדולות ומרובות ילדים, שנשללים מהם תנאי מחיה בסיסיים ושירותים מינימליים כגון מים, חשמל, דרכי גישה, מרכיבי בטחון, ועוד".

 

המכתב לח"כ מיקי זוהר

המכתב לח"כ מיקי זוהרצילום: ללא

 

עוד צויין במכתב כי ״הסדרת ההתיישבות הצעירה זוכה לקונצנזוס רחב מאוד. כך למשל: הצעת החוק עברה בקריאה טרומית בכנסת הקודמת ברוב עצום של 60 תומכים מול 40 מתנגדים בלבד. כמו כן ראשי סיעות רבות, בהן הליכוד, ש"ס, ימינה, תקווה חדשה והציונות הדתית התחייבו בחודשים האחרונים להסדיר את ההתיישבות הצעירה מיד לאחר הבחירות".

עוד הוסיפו כי ״הצעת חוק זו חתומה בידי רובן המכריע של חברי הסיעות הנזכרות לעיל, יחד עם חברי הכנסת מטעם סיעת יהדות התורה וישראל ביתנו, ועל כן סביר שתעבור ברוב גדול.״

בסיום המכתב הודגש כי ״עקב חוסר היציבות השלטונית, ובשים לב לחודשי הקיץ המתקרבים והפגיעה האנושה והמתמשכת במרקם החיים של התושבים, אנו מבקשים לפטור את הצעת החוק מחובת ההנחה, ולאפשר לחוקק את החוק באופן מיידי, על מנת להביא למימוש ההבטחה השלטונית לתושבים, ולסיום הסבל המתמשך ואפלייתם לרעה".

 

יישוב ביו"ש

יישוב ביו"שצילום: לעמ, MILNER MOSHE

 

פורום ההתיישבות הצעירה הגיב להנחת הצעת חוק 'מרקם חיים' של ח"כ אורית סטורק: "עיניי עשרות אלפי תושבי ההתיישבות הצעירה נשואות אל חברי הכנסת מכלל המפלגות הלאומיות, אשר בידם ובכוחם להסדיר את ההתיישבות הצעירה בתוך ימים. אנו קוראים ליו"ר הועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר ויו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין לכנס את הוועדה המסדרת ביום שניה הקרוב, ומצפים מחברי הכנסת להצביע בישיבת הועדה המסדרת בעד פטור מחובת הנחת החוק. יש רוב להצעת החוק, יש רוב להסדרה, יש רוב לשינוי החשוב והמיוחל עבור חיי ילדינו".
                

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר