סגור

עודד רביבי: השלום עם האמירויות - חשוב לא פחות מהריבונות

ראש מועצת אפרת משיב לראש מועצת יש"ע, וטוען כי ההסכם עם איחוד האמירויות חשוב להתיישבות: "ההסכם הוא בשורה טובה להתיישבות. זה לא החלום עליו חלמנו, אולם בהחלט צעד בכיוון"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כו באב התשפ
,
16 באוגוסט, 2020 12:37
אבו דאבי. בירת איחוד האמירויות

אבו דאבי. בירת איחוד האמירויותצילום: shutterstock

המחלוקת בהתיישבות סביב החלת הריבונות נמשכת. לאחר הדיון הסוער בין ראשי ההתיישבות סביב 'תכנית המאה' של נשיא ארה"ב טראמפ, והשאלה האם היא תועיל להתיישבות, או שמדובר רק במסווה להקמת מדינה פלשתינית, נמוג למעשה עם הודעת נתניהו על הקפאת החלת הריבונות ביהודה ושומרון בתמורה לחתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות.

ראש מועצת יש"ע נגד נתניהו: "הוא איבד את זה"

עם זאת, נראה כי ראשי המתיישבים תמיד ימצאו סיבה לריב. בעקבות דבריו הבוקר (א') של ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, שתקף את נתניהו בשל הקפאת החלת הריבונות, וקרא לו לפנות את מקומו, משיב ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, וטוען כי הסכם השלום עם האמירויות לא פחות חשוב מהחלת הריבונות.

"קראתי והאזנתי את דבריו של ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני. כמוהו גם אני ייחלתי להחלת הריבונות, יחד עם זאת אני רואה בהבאת הסכם השלום עם איחוד האמרויות בשורה שאינה פחותה במשמעותה מהחלת הריבונות". אמר רביבי.


(העימות בין רביבי לראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, על תכנית המאה)

לדברי ראש מועצת אפרת, "מאז ועידת מדריד ועד להצהרת טראמפ סיפרו לנו שההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא המכשול לשלום. ההסכם מוכיח שאין לטוענים כך ביסוס. שלום יכול לבוא גם בלי לעקור יהודים מביתם.
בהסכם השלום הישג מדיני נוסף בכך שהפלסטינים אינם עוד קובעי הטון הבלעדיים בעולם הערבי, יתרה מכך העולם הערבי משוחח ומקיים קשרים עם ישראל גם בלי שנמוג מהעולם הסכסוך הישראלי פלסטיני".

רביבי טוען כי מדובר בבשורה להתיישבות: "האם אין בכך בשורה להתיישבות? האם החרב שהונחה על צווארה כל אימת שדיברו על הסכם שלום קרב לא התרחקה? בעיני התשובה היא חד משמעית, כן. ההסכם הוא בשורה טובה להתיישבות. זה לא החלום עליו חלמנו, אולם בהחלט צעד בכיוון".

לסיום אומר ראש מועצת אפרת, שבניגוד לעמדת רוב ראשי ההתיישבות תמך בפומבי בתכנית טראמפ, כי "מי שחשובה לו ההתיישבות צריך לראות את היתרונות בהסכם, צריך לפעול באחריות ולא להציב את ההתיישבות כמתנגדת לכל מהלך שמקדם את ההתיישבות ואת השלום. צר לי שמי שפעלו לטרפד את הצעדים הראשונים בתוכנית המאה ובכללם החלת החוק הישראלי ביו"ש מתייצב עתה בראש המגנים את הסכם השלום. לא זו טובתה של ההתיישבות".

16.08.2020

1. יקח לדגיגון שנים כדי להבין (עידו)

דגן מפלסטיק סתום בלחץ. בתחילה צעק - לא, כעת הוא בוכה - כן. מחר הוא יטען - למה ? מחרתיים... הוא כזה, בדיוק כמו לפיד, קודם צועקים, לאחר מכן בוכים ואז... אוכלים את עצמם לדעת. שני אפסים צל של אנשים.

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2020

2. סוף סוף מישהו אומר את האמת (שלומי )

צודק בהחלט

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2020

3. בושה (יוסי)

רביבי הוא בושה לציונות הדתית אדם חנפן שכל מה שעושה ביבי קדוש פשוט בושה של מנהיג מקווה שתושבי אפרת יעיפו את החנפן שמבייש את היהדות מהתפקיד

דווח על תגובה לא ראויה
16.08.2020

4. אני לא מאמין לו (מתנחל)

ב"ה
אחרי שהתכחש למתנחלים לידו בפיגוע בצומת הt לצערי הוא מאחז עיניים בדיבוריו ואני ממש לא בטוח שהוא מאמין למה שהוא אומר.
אבל ההתנהלות שלו רחוקה מלייצג איש ימין

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עיריית תל אביב-יפו צילום: Gili Yaari / Flash 90

"רוצו להירשם": ההטרלה של חברת 'באמונה' לעיריית תל אביב-יפו

קרא עוד