יוסי דגן: "למנות פרוייקטור לריבונות כמו שמינו לקורונה"

ראש המועצה האזורית שומרון טוען על תחושת אכזבה במחנה הלאומי מהתנהלות ממשלת נתניהו. "הממשלה שכחה את יהודה ושומרון ולמעלה מחצי מיליון תושבים. גם במהלך משבר הקורונה לא מזניחים את גבול הצפון או הדרום, כך צריך להיות גם ביהודה ושומרון"

חדשות כיפה 19/07/20 18:13 כז בתמוז התשפ

יוסי דגן , צילום: דוברות
יוסי דגן , צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר היום (א') כי הממשלה צריכה למנות פרוייקטור לקידום הריבונות ביהודה ושומרון "לצערי הממשלה שכחה את יהודה ושומרון ואת חצי מיליון המתיישבים ביהודה ושומרון. גם בזמן הקורונה שאין ספק שהממשלה צריכה לפתור את המשבר הבריאותי ואת המשבר הכלכלי בדחיפות, אבל כמו שהיא לא מזניחה את המיגור של דעא"ש בסוריה או את המניעה של ההסתננויות מעזה והיא עושה גם את זה וגם את זה ככה היא לא יכולה להזניח את נושא הריבונות" 

דגן אומר כי "יש תחושה רחבה של אכזבה במחנה הלאומי מאופן התנהלות הממשלה בכל הנוגע להחלת הריבונות ביהודה ושומרון ומציין כי עברו למעלה משבועיים מאז הבטיח ראש הממשלה להחיל ריבונות ביהודה ושומרון והממשלה בכלל לא מעלה את הנושא על סדר יומה, חבל שיהיה כאן מיסמוס של ההיסטוריה".  

דגן ציין כי לתחושה שלו יש קונצנזוס במחנה הלאומי כולו "תחושת רחבה של אכזבה ממיסמוס הריבונות על ידי נתניהו.  מנהיגים בזמן היסטורי מתנהגים כמו מנהיגים בזמן היסטורי ואנחנו כעת בתקופה שראש הממשלה יכול להותיר חותם לדורות הבאים. בגין החיל ריבונות ביום אחד לא דיבר ודיבר ודיבר" 

עוד אמר כי משבר הקורונה אמנם צריך להיות בראש סדר העדיפויות של הממשלה אך לא מתקבל על הדעת שמדינת ישראל לא תוכל לנהל כמה חזיתות במקביל "החזית מול משבר הקורונה היא חזית אחת, אבל יש גם את חזית הריבונות והמתיישבים שהצביעו לליכוד ולנתניהו על בסיס הבטחותיו להחיל ריבונות ביהודה ושומרון, אי אפשר להפקיר את הזירה הזו" אמר דגן.

"אני מצפה מהממשלה הגדולה הזו לנהל כמה חזיתות במקביל, אני מבקש מראש הממשלה למנות פרוייקטור לריבונות כפי שהוא מינה פרוייקטור למאבק בנגיף הקורונה" הפרוייקטור או הממונה על קידום החלת הריבונות ביו"ש יוכל לעבוד במקביל לטיפול במשבר הקורונה ולא יהיה צורך להמתין עד שיחלוף הנגיף "אנחנו ניתן יד לפרוייקטור שהממשלה תמנה ככל שניתן, ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנה וחצי האחרונות על בסיס ההבטחה שלו לקדם את הריבונות, כולנו מצפים ממנו לעמוד בהבטחה הזו" סיכם דגן.

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר