סגור

מתקדמים לביצוע: תבחן סלילה דו נתיבית של עוקף חווארה

שנתיים לאחר אוהל המחאה של הכבישים העוקפים: עוקף חווארה ועוקף אל ערוב מתקדמים לביצוע. תבחן סלילה דו נתיבית של עוקף חווארה. יוסי דגן: "מהפכה במפת בהתיישבות"

חדשות כיפה
כד בתמוז התשפ
,
16 ביולי, 2020 17:27

צילום: יח"צ

שנתיים לאחר שביתת הרעב והסכם הכבישים העוקפים ביו"ש, אותו הוביל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראשי הרשויות דאז ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, יחד עם המשפחות השכולות, כביש עוקף חווארה וכביש עוקף אל ערוב מתקדמים לביצוע.

בימים אלו מסתיים הליך כתיבת המכרז של כביש עוקף חווארה ע"י חברת 'נתיבי ישראל'. המכרז צפוי לצאת בסיום חודש אוגוסט. במקביל נמצאים כעת בעיצומו של הליך הכשרת השטח וסילוק מטרדים,  זאת בכדי לאפשר את סלילת הכביש.  כביש עוקף חווארה שנחשב אחד הכבישים האסטרטגים מבין חמשת הכבישים שהושגו באוהל המחאה צפוי להנגיש את איזור גב ההר למרכז הארץ. עלותו 250 מיליון ₪.

בסיור שנערך לאחרונה עם שרת התחבורה מירי רגב אמר לה דגן  כי הכביש תוכנן להיות חד נתיבי וחד מסלולי אך עם התאמות בפועל להרחבה. דגן ביקש מהשרה כי בהגיע זמן הביצוע, תיבחן האפשרות לבצע בפועל כביש דו נתיבי ודו מסלולי. רגב הבטיחה לבחון את הנושא. 

ערב הבחירות האחרונות לכנסת, ביקש דגן ממשרד הביטחון להעביר את הטיפול בכביש למשרד התחבורה. משרד הביטחון בראשות בנט נעתר לבקשה, דגן ביקש שביצוע הכביש ייעשה בידי חברת 'נתיבי ישראל', גם בגלל שבהמשך החברה לוקחת על עצמה את האחריות התחזוקתית. 

יצויין כי בעת תיכנון התוואי, דאגו המתכננים שהוא לא יפגע בבתים פלשתינים, גם כאלו שנבנו באופן לא חוקי. לפיכך התוואי כולו עובר רק בשטחים פתוחים, צוות מקצועי של המועצה האזורית שומרון מלווה את הפרוייקט בשטח באופן שוטף ופועל אל מול גורמי הצבא על מנת לאבטח את הפועלים.
 

 

16.07.2020

1. רק כך (ס.תחמס.עפולהרק)

ברכות לעושים במלאכה. זו הדרך. להזכיר למי שצריך, חיל המודיעין העביר לחווארה את בסיס הדרכה 15 ושם עברתי קורס משק" י מודיעין באוגוס 67. כך שאני
וחבריי לקורס מראשוני ה מתיישבים ביהודה ושומרון. ושוב תודה ובהצלחה. כמו בעמק יזרעאל. עוד בית. עוד כביש. עוד חקלאות. הצלחה

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

2. עוד עומס על כביש תפוח-אריאל, מתי הוא יורחב (עידו)

מה שווה להשקיע בין 2 כבישים מרכזיים אם הכביש המחבר הוא מסוכן וצוואר בקבוק

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

3. חחח כאילו זה עבודה של יוסי דגן (מוישה)

בלבלן מוח שלא עושה כלום

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חוזרים לסגר? העלייה לירושלים בתקופת ההגבלות צילום: דני מרון, פלאש90

פרופ' גמזו רומז: אם עמדתי בנוגע לאומן לא תתקבל - אתפטר

קרא עוד