סגור

דגן: "אם תהיה החלת ריבונות על מספר מצומצם של ישובים - נצא לרחובות"

השבוע קיים ראש המועצה האזורית שומרון כנס חירום לקראת החלת הריבונות עם ראשי הישובים בשומרון, בנוכחות הרב אליקים לבנון ובני קצובר, שאמר: "אי אפשר להיות רגועים רק בגלל הסרבנות הערבית"

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 9:05

צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיים השבוע כנס חירום לקראת החלת הריבונות עם ראשי הישובים בשומרון, בנוכחות הרב אליקים לבנון רב השומרון, ובני קצובר ממייסדי גוש אמונים וראש המועצה האזורית שומרון לשעבר. 

כחלק מהכנס, פרש דגן בפני ראשי הישובים את הסכנות בתכנית, ובנה יחד עם ראשי הישובים, מתווה יציאה למאבק ברחובות, במידה והחלת הריבונות תהיה סמלית כדבריו: אם ראש הממשלה יראה מפת ריבונות "ישראבלוף" דהיינו, במקום ריבונות על כל הישובים, מפת ריבונות על מספר מצומצם של ישובים, או אם תשורטט "מפת נסיגה" שתשאיר ישובים מבודדים.  

דגן: "אנחנו אומרים בצורה ברורה: אם ראש הממשלה יעמוד מול האמריקאים אנחנו נגבה אותו. אם ראש הממשלה יראה חוסר עמידה מוחלט, יראה מפה שמבדילה בין ישובים גושים לא גושים, או שיראה מפה שנקראת ישראבלוף, שמהזדמנות היסטורית כזאת להחיל ריבונות על כל יוש כמו שאנחנו מצפים ולא לפחות על שטחי c, על הישובים, על אתרי התנ"ך, על הצירים, על מה שמאפשר להביא מיליון תושבים ומונע עקירת ישובים. אם גם דבר כזה הוא מפספס אחרי שנבחר שלוש פעמים בבחירות, אנחנו נצא למאבק". 

עוד אמר דגן: "המבחן יהיה בסור מרע שאין הכרה במדינה זרה, ואין הקפאת ישובים, ואין ישובים מבודדים אלא להפך רוצים לחזק את הישובים. ראש הממשלה לא עושה לנו טובה, הוא נבחר שלוש פעמים בבחירות על המצב הזה. ראש הממשלה היה כאן בשומרון ואמר אנחנו נחיל ריבונות על כל השומרון, אז מה קרה? נשיא ארצות הברית חצי שנה לפני בחירות, והבייס שלו אוונגליסטי, לא היה דבר כזה מקום המדינה, שהתרפסו ככה, נכנעו ככה מול האמריקאים, מעבר לעניין של הריבונות עצמה זה כשל ערכי מהמעלה הראשונה".

בני קצובר סיכם את הדיון ואמר: "אי אפשר להיות רגועים רק בגלל הסרבנות הערבית. יש סרבנות? אז התוכנית תקועה. כשהפריעו לנו להאחז בשומרון, דווקא ההפרעות האלה יצרו גל מאבק, היו לנו בסוף עשרות אלפים של פעילים, מאות אלפים של תומכים, 50 אחוז מהם לפחות בגלל עוצמת המאבק, לכל האורך לעגו לנו שדיברנו ככה- מאות אלפים ביוש, היום אנחנו ב"ה חצי מיליון, וממשיכים לגדול ואם לא היו מפריעים לנו היינו מגיעים כבר למיליון, נוצר פה כוח חיות כזה חזק שהעולם נבהל. אנחנו צריכים לשדר שיש לנו קווים אדומים ושדבר כזה לא יעבור פה, אם אנחנו נהיה בערבות הדדית אין כוח בעולם שיוכל לנו, "עלה נעלה ויכול נוכל לה"".

06.07.2020

1. ישראבלוף (ש)

ההתנחלויות כולן הן ישראבלוף אחד גדול וענק. ישראל בוחרת לטמון את ראשה בחול במשך למעלה מחמישים שנה. לצערי יהיה לזה מחיר. מי שישלם הם ילדינו ונכדינו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר