ראש מועצת שומרון: "להקים את יישובי צפון הרצועה"

ראש מועצת שומרון לחברי הקבינט המדיני בטחוני: "התשובה למטחים מעזה - בניית יישובי צפון השומרון מחדש וחזרה לצפון רצועת עזה "האוייב מבין רק אובדן שטח. יש להעביר את החוק לביטול חוק ההתנתקות"

חדשות כיפה 05/05/19 09:38 ל בניסן התשעט

ראש מועצת שומרון: "להקים את יישובי צפון הרצועה"
הכנסת ספר תורה בחומש, צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שיגר הבוקר מכתב לחברי הקבינט המדיני בטחוני, בו הוא קורא להם להודיע על חזרה ליישובי צפון השומרון שנעקרו בגירוש (ההתנתקות) וליישובי צפון רצועת עזה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) כתשובה למטחי הרקטות הבלתי פוסקים מעזה. 

לדבריו, "ביום שיהיה ברור לאויב בעזה שעל כל פעולה מלחמתית הוא ישלם באבדן שטח, ולא רק בחיי אדם – שאינם מהווים מחיר עבורו, מאוד יתכן שהוא יחשוב כמה וכמה פעמים לפני התגרויות נוספות". 

דגן מציין במכתבו כי יישובי צפון השומרון נשארו בשליטה ישראלית מלאה ולכן אין מניעה לחזרה, וכן כי יישובי צפון הרצועה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) קרובים לאשקלון באותה מידה בה הם קרובים לעזה ואף ישבו על שטח מפורז לפני מלחמת ששת הימים ולכן ניתן בקלות לחזור לישובים אלו. 

עוד מציין ראש מועצת שומרון גם את עמדת הממשלה בעניין זה וכותב: "תמוה ביותר שעל אף שלא ניתן למצוא ולו חבר ממשלה אחד שיכול לומר היום שההתנתקות הייתה טובה לישראל, הממשלה לא עושה אף צעד אחד כדי להוכיח עמדה זו גם במעשים ולתקן את הטעות ההיסטורית הזו". הוא מסיים את מכתבו במילים: "אני קורא לכם חברי הקבינט לפעול באופן ציוני ומוסרי, לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון ולהחזיר את ההרתעה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר