חדשות כיפה

השר אריאל: "מתפלל שהקואליציה הבאה תהיה ימנית"

יו"ר האיחוד הלאומי נאם בכנס לדיני ממונות ואיחל לנתניהו "שיהיה חזק וייצא בעז"ה כולו עם כוחות מיוחדים להנהגת עם ישראל". שקד: "תוקן חוק, כך שבמקרה של 'לאקונה' יש לפנות גם לעקרונות המשפט העברי"

שקד בכנס

שקד בכנסצילום: יחצ

הימין החדש והאיחוד הלאומי באירוע אחד: השרים איילת שקד, אורי אריאל וח"כ שולי מועלם רפאלי, השתתפו הערב (רביעי) בכנס העולמי ה-28 לדיני ממונות ומשפט עברי שנערך בירושלים, והתייחסו לנושא הערב - המלחמה בתאונות הדרכים.

שרת המשפטים תיארה את הצלחתה להכניס את המשפט העברי למרכז העניינים, "השנה תוקן חוק יסודות המשפט, כך שבמקרה של 'לאקונה' יש לפנות לא רק לעקרונות שב'מורשת ישראל' אלא גם לאלו של המשפט העברי".

לדבריה, " אחרי שנים של עמימוּת, הוכנסה כאן בהירות נחוצה, שיש בה אמירה חשובה". עוד היא אמרה, "מינינו, לראשונה, יועצת למשפט עברי בבית המשפט העליון. החלטנו גם לתמרץ את שילוב המשפט העברי, על ידי הפצת מבחני תמיכה חדשים, ראשונים מסוגם- לבתי דין לממונות הדנים לפי משפט זה. ובאפיק החקיקה, הנחיות היועץ המשפטי הן, שבכל תזכיר חוק ממשלתי בו הדבר רלוונטי, תובא עמדת המשפט העברי".

השר אריאל התייחס לזהות הממשלה הבאה וציין כי הוא "מקווה מאוד שבכנסת הבאה נוכל לעסוק בעניין הקטל בדרכים יחד כולם, זה נושא שאינו שנוי במחלוקת בין ימין ושמאל וצריך לטפל בו יותר. אני מאמין ומתפלל שהקואליציה הבאה תהיה ימנית, חזקה ומשמעותית, כדי שנוכל לחזק את המשפט: ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל. יחדיו עם כל הכוחות הציוניים הימניים, עם ראש ממשלתנו בנימין נתניהו, שאני מאחל לו שיהיה חזק וייצא בעז"ה כולו עם כוחות מיוחדים להנהגת עם ישראל".

נשיא הכנס, הרב רצון ערוסי אמר במעמד הפתיחה כי: "משפט התורה רלוונטי וחשוב בכל מציאות החיים המודרנית, אסור לנו להתנתק ממנו. אנו עוסקים בנושא הקטל בחיים, אני מקווה שבכנס זה נגבש אמנה להתמודדות אמיתית עם הנושא הנוראי הזה, לא די באכיפה, תשתיות והסברה, אנחנו צריכים לדעת שיש צורך בקדושת החיים והארץ". הרב ערוסי הודה לשרה שקד וציין כי היא הראשונה מבין חברי הכנסת שתקצבה את בתי הדין לממונות.

אריאל בכנס

אריאל בכנסצילום: יחצ

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: " תאונות הדרכים הן לא גזרת גורל אלא מחדל אותו עלינו למנוע. ערך קדושת החיים, פיקוח נפש מושרש עמוק במסורת ובמורשת ישראל, ומבחינה הלכתית מקדים כמעט כל ציווי אחר שקיים. " ראש העיר ביקש שנשמש דוגמא לילדינו וטען כי:"עלינו לפעול בנושא הקטל בדרכים ע"י חינוך ילדינו. ילדינו מחקים אותנו, אנו המודל שלהם, ככל שנקפיד אנחנו, גם הם יקפידו".

ח"כ מועלם:  "ישנם שני אלמנטים שתורמים לעליית תאונות הדרכים ולעלייה במספר ההרוגים: האחד השימוש בטלפונים תוך כדי נסיעה והשני שתיית אלכוהול ונהיגה.  צריך לטפל בזה בשלושה מישורים: אחת- חינוך, שתיים- באחריות הורית, ושלוש- בחקיקה ואכיפה. אני חושבת שהנושא של חינוך ואחריות הורית הוא זה שיוביל לשינוי משמעותי יותר מאשר חקיקה ואכיפה. אנו רואים כבר היום שיש חקיקה מאוד קשה לשימוש בסלולרי והדבר הזה לא מפחית את השימוש".

במהלך הערב הוענקה תעודת הוקרה ל מנכ"ל רשת יוחננוף, מר איתן יוחננוף על תרומתו הקבה לחיזוק המשפט העברי והאדרתו. עוד השתתפו בכנס הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, סגנית ראש העיר ירושלים, הגב' חגית משה ועוד רבנים ואישי ציבור נוספים.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סמוטריץ בן גביר והרב פרץ צילום: יחצ

הרב רפי פרץ מגיב לעוצמה יהודית: "יש לנו אחריות לחבר את השורות"

קרא עוד