השרה רגב תוקפת את אדלשטיין: "מכבסת מילים"

שרת התרבות והספורט תקפה את יו"ר הכנסת על האיום כי לא יגיע לטקס הדלקת המשואות במידה ויאושרו השינויים שהציעה באירוע, "מכבסת מילים שלא מצליחה להסיר את כתם ההתנגדות המוזרה של אדלשטיין לנאום נשיא המדינה וראש הממשלה"

משה ויסטוך 29/03/18 13:32 יג בניסן התשעח

השרה מירי רגב, צילום: יונתן סינדל פלאש 90
השרה מירי רגב, צילום: יונתן סינדל פלאש 90

שרת התרבות והספורט, מירי רגב תקפה היום (חמישי) את הדברים שכתב יו"ר הכנסת אדלשטיין בנוגע לטקס הדלקת המשואות וטענה כי מדובר בהסבר קלוש להתנגדותו שראש הממשלה ונשיא המדינה ינאמו באירוע.

"מכבסת מילים שלא מצליחה להסיר את כתם ההתנגדות המוזרה של אדלשטיין לנאום נשיא המדינה וראש הממשלה בטקס חגיגות ה-70", ציינה רגב בהודעה שהוציאה.

לדבריה, העובדות הן שטקס המשואות "מנוהל ומאורגן על ידי ממשלת ישראל. העובדה שהממשלה כיבדה את יו"ר הכנסת לאורך השנים, אינה הופכת את הטקס לאחד מהטקסים של הכנסת.  אותה ממשלה, באמצעות ועדת שרים לענייני סמלים וטקסים בראשה אני עומדת, החליטה השנה - בה אנו מציינים 70 שנות עצמאות, כי יכבדו את המדינה בנאומיהם נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת והמנהיג של המדינה הבכירה ביותר מבין אלו שתגענה".

עוד כתבה רגב כי "בניגוד לנכתב, לא יהיה כל שינוי מהותי ולא ייפגע בכהוא זה אופיו הלאומי של הטכס. להפך - טכס בו יופיעו נכבדים אלה מחזק את אופיו הממלכתי והלאומי. על איזה שינוי מהותי מלין אדלשטיין במכתבו? נאום ראש הממשלה יפגע בממלכתיות? הרי בכל שנה משודרת בסרטון ברכתו של ראש הממשלה".

השרה תקפה את יו"ר הכנסת וטענה כי ככל הנראה יש לו בעיה אישית עם ראש הממשלה, "כנראה שליו"ר הכנסת מפריעה נוכחותו הפיזית של ראש הממשלה בטקס ולא נאומו. אני שומעת אזרחיות ואזרחים רבים בימים האחרונים - אף אחד לא מצליח להבין את ההתנגדות, ההתנהלות ומכבסת המילים הזו של אדלשטיין, הטוענת כי בהגעת נשיא המדינה וראש הממשלה יש פגיעה בממלכתיות ובאחדות הטקס".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר