סגור

הרצוג מזהיר: "העם היהודי עלול להתפלג לכמה דתות"

יו"ר הסוכנות היהודית הנבחר סיפר על המעבר הצפוי לתפקיד החדש, ואמר: "הבנתי שאני בפוזיציה בה אני לא יודע אם אוכל לתרום עוד, נקרתה בדרכי הזדמנות יוצאת דופן להתמודד ולהוביל טיפול באתגר לאומי"

חדשות כיפה
יב בתמוז התשעח
,
25 ביוני, 2018 14:56
יצחק הרצוג

יצחק הרצוגצילום: מרים אלסטר/פלאש 90

"העם היהודי נמצא בצומת נוראית", כך אמר היום (ב') יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שנבחר לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. הרצוג סיפר על המעבר הצפוי בקרוב לתפקיד החדש, והזהיר מפני פילוג קשה בעם היהודי. 

בריאיון לרדיו 103fm אמר הרצוג: "הייתי בצומת דרכים ונקרתה בדרכי הזדמנות יוצאת דופן להתמודד ולהוביל טיפול באתגר לאומי. הבנתי שאני נמצא בפוזיציה בה אני לא יודע אם אוכל לתרום עוד והחלטתי ללכת על התפקיד הזה כדי להמשיך ולתרום במגזר הציבורי ולעשות דברים חשובים".

על הסוכנות היהודית אמר: "המוסד הזה עבר שינוי מאוד משמעותי בשנים האחרונות. הוא המוסד היחיד שמהווה שותפות עולמית בין העם היהודי לישראל. העם היהודי נמצא בצומת נוראית ועלול להתפלג לכמה דתות אם לא נתמודד עם הבעיה בהקדם. הזרמים הנפוצים של יהדות התפוצות לא נוכחים במדינת ישראל וזה מייצר מתח בלתי נתפס שמוביל אותנו לפילוג".

הרצוג הגיב לדבריו של יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בקשר להסכם הקואליציוני שנרקם עם המחנה הציוני, ואמר: "אין לו מושג איך זה מתנהל, המידע שיש ברשותו לא נכון. בסופו של דבר חוקת הסוכנות טוענת שלא ממשלת ישראל תקבע אלא העם היהודי. רציתי בעבר להיות בתפקיד משמעותי יותר (ראשות הממשלה) אך העם בחר אחרת ואני מכבד זאת. אני חושב שאני יכול לתרום ולשרת את עמי במקום אחר ואעשה את המרב והמיטב".

כשנשאל מי להערכתו ראוי להחליפו בתפקיד יו"ר האופוזיציה השיב: "ציפי לבני. אני מבין גם את רצונו של אבי גבאי לברר את חלקה של מפלגת 'העבודה' בשותפות הזו וכיצד הוא זוכה לגיבוי בתור ראש המחנה הציוני, יש להם חודש לדון ביניהם בנושא. בסופו של דבר לבני תישאר מספר 2 של אבי גבאי. היו בינינו ההבנות כשאחד פורש השני מחליף - אינני יודע מה יחליטו השניים ביניהם".

הרצוג התייחס גם למצבה של מפלגת העבודה כיום, ואמר: "מפלגת העבודה היא מפלגה חשובה מאוד עם נטייה לאובדנות. כשהוחלפתי והודחתי מתפקידי לפני שנה אמרתי שאמשיך לשרת את המדינה בכל דרך שאני יכול - זה מה שאני עושה כיום. אני לא בורח לשום מקום, אני נשאר על הגלגל הציבורי. כיום אני מתמקד באתגר החדש שלקחתי על עצמי".

לסיום אמר הרצוג: "להערכתי ברבעון השני של שנת 2019 יהיו בחירות. מצד אחד יש לנו ראש ממשלה עם תמיכה ציבורית גבוהה אך מצד אחר נמצא במערכה שנראית לא טוב. לא נכון שאהפוך לפרשן ואעריך מי ראוי להחליף את מקומו אך הייתי רוצה שיקום גוש שמאל-מרכז גדול שילך יחד".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יפו. אפלייה של העירייה? צילום:  Yossi Aloni/Flash90

חבר הכנסת מש"ס נגד עיריית תל אביב: "אפליה בוטה ופומבית"

קרא עוד