סגור

הרב שרקי: צהר עשו טעות שמשחקת לידי אויבי האורתודוקסיה

בהתייחסות למיזם הכשרות החדש אמר הרב כי המוטיבציה לפתיחתו חיובית, אך מי שמרוצים מהמהלך הם אלה שרוצים לראות לא רק בהרס הרבנות אלא בנפילתו של "המונפול האורדתדוקסי"

חדשות כיפה
ב בניסן התשעח
,
18 במרץ, 2018 18:00
תעודות הכשרות של צהר

תעודות הכשרות של צהרצילום: יוסי זליגר

הרב אורי שרקי מצטרף לביקורת על מיזם הכשרות של צהר וקובע כי מדובר בטעות שאמנם נבעה ממוטיבציה חיובית אך בפועל, המהלך משחק לידיהם של מי שרוצים לראות לא רק בהרס הרבנות אלא בנפילתו של "המונפול האורדתדוקסי".

בפודקאסט השבועי "כאן ועכשיו" התבקש הרב שרקי להתייחס למיזם הכשרות החדש של צהר, ואמר: "אני חושב שאין על זה הרבה מה לדבר, בסה"כ אמנם נעשתה פה טעות, אני חושב שחוגים רחבים מבינים את זה ואני מתאר לעצמי שגם בין רבני צהר. עם זה, אני יכול להבין מה המוטיבציה. המוטיבציה היא חיובית, רוצים להיטיב עם עם ישראל, רואים שהמערכות קצת מסוידות ולכן רוצים לתקן פה משהו".

במענה לשאלת המראיין מה ההבדל בין מיזם הכשרות למיזם הנישואים, הסביר הרב שרקי כי "הנישואין נעשו מתוך הרבנות, כאשר אדם רוצה להתחתן דרך צהר הרישום נעשה ברבנות, עדיין יש את אותו גוף מאוחד ומאחד של עם ישראל שמהווה נקודת ייחוס.

"כאן יש הפרטה במובן הזה של ביטול הסמכות של הרבנות, ולפי מה שאני רואה המאמרים בהארץ ודומיו מאוד מרוצים כי הם רואים בזה חיסולה לא רק של הרבנות אלא של מה שהם מכנים 'המונפול האורתודוקסי', וכאן משחקים לידיהם של אויבי האורתודוקסיה וזה חבל".

הרב שרקי הוסיף והתייחס בדבריו לאפשרות שהרבנות תשמש כרגולטור שיפקח על גופי כשרות פרטיים, אולם הדגיש כי בכדי שהדבר יתאפשר יש לדאוג תחילה שיהיו לרבנות האמצעים התקציביים לבצע פיקוח כזה. "יכול להיות שהצעות כאלה עלו בעבר ולא יצאו אל הפועל ובגלל זה צהר עושים מה שהם עושים בבחינת 'אשור שבט אפי', אבל חבל להיות אשור", אמר.

19.03.2018

1. נו כבוד הרב שרקי קצת הגיון לא מזיק אפילו לרב. (יושי)

כאשר אתה מקים חברת שמירה ואבטחה, האם פרושו של דבר שאתה מתחרה במשטרה ? האם יעלה על הדעת לומר שלמשטרה יש מונופול על שמירת אתרים ועסקים או אפילו הגנה על אנשים פרטיים מפני פושעים או פורעי חוק ? עאכו"כ כאשר השוק כבר מלא מפה לפה בארגוני שמירת כשרות חרדיים, שכולם בד"כ נותנים את שרותיהם למגזר ציבורי ספציפי.

דווח על תגובה לא ראויה
19.03.2018

2. כשאני רואה את הרב אריאל והרב דרוקמן זועקים ואת ישראל חופשית והתנועה הקונסרבטיבית מברכים... (ניתאי)

נראה לי שמן הראוי שנעצור רגע ונבדוק שלא התבלבלנו בדרך

דווח על תגובה לא ראויה
21.03.2018

3. כשרות צהר=כשרות ניאו רפורמית (יוסף כהן )

דווח על תגובה לא ראויה
21.03.2018

4. כשרות צהר=כשרות ניאו רפורמית (יוסף כהן )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רכב שפוצץ בלוד צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

ראש עיריית לוד מאיים: "נחסום את הכניסה לנתב"ג"

קרא עוד