סגור

הרב שפירא: "ישראל מנקנקת את איראן"

ראש ישיבת רמת גן התמוגג מחשיפת מסמכי הגרעין האיראני והרעיף מחמאות לכל עבר: "זכות עצומה שהקב"ה שלח לנו מוסד שכזה וכוחות ביטחון שכאלה וראש ממשלה שכזה". על התקשורת הישראלית אמר: "יש המון פרשנים חמוצים במלח ובחומץ"

משה ויסטוך
כב באייר התשעח
,
07 במאי, 2018 13:07
הרב יהושע שפירא

הרב יהושע שפיראצילום: דוד שטיין

ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא סבור שיום חשיפת מסמכי תכנית הגרעין של איראן, צריך להופך ליום חג. כך הוא אמר בשיעור שהעביר לתלמידיו בשבוע שעבר, יממה לאחר הודעתו הדרמטית של ראש הממשלה.

"יש המון פרשנים חמוצים במלח וחמוצים בחומץ, אמר הרב בתחילת שיעור שעסק בהתבוללות תודעתית וציין כי "ישראל התגלתה אתמול קבל עם ועולם כמעצמת המודיעין מספר 1 בעולם".

נאום נתניהו

נאום נתניהוצילום: צילום מסך

דברי הרב שפירא נאמרו כהקדמה לשיעור מתוך ספר 'צדקת הצדיק' של רבי צדוק הכהן מלובלין ובהמשך הוא הרעיף מחמאות רבות על ראש הממשלה בנימין נתניהו, "ביבי נתניהו התגלה אתמול כמי שהבחין בתהליכים הבינלאומיים החשובים ביותר בצורה החדה ביותר".

לדבריו, "איראן אתמול התגלתה במערומיה. ישראל מנקנקת אותה". בהמשך הוא הוסיף שהפגיעה באירוע החגיגי הייתה על רקע "גילויי האנטישמיות האירופית והחמיצות של התקשורת הישראלית". עם זאת הוא בחר להדגיש כי "אחד הכתבים בארה"ב אמר על נתניהו שהוא צ'רצ'יל של דורנו. זוהי זכות עצומה שהקב"ה שלח לנו מוסד שכזה וכוחות ביטחון שכאלה וראש ממשלה שכזה".

חכמי תקופת בית שני הכניסו למגילת תענית 36 אירועים משמחים בתולדות ישראל, לרבות חנוכה, פורים וט"ו באב. לפני שפנה לעיין בספר שממנו נלמד השיעור ניסה הרב להעריך עד כמה הייתה גדולה פעולת המודיעין הישראלי לו היו נחשפים אליה אותם חכמים.

"זה קידוש השם עצום ונס גדול שהיה לנו, אמר הרב שפירא והדגיש כי "אילו היו חכמי בית שני היום, אפשר שהתאריך הזה היה נכנס למגילת תענית. לא יודע אם זה היה מתקבל, אך הצעה כזאת הייתה נידונה". 

07.05.2018

1. ראש ישיבת רמת גן ופוליטיקה (משה)

עם כל הכבוד ראש הישיבה שיתמסר ללימוד ולתלמידיו--הוא לא פוליטיקאי למה הוא ואחרים מופיעים כמעט יום יום באינטרנט או במקומות אחרים. הרעה החולה שהנהיגו ראשי ישיבות חרדיים זלגה גם לתחום של הציונות הדתית. צריך לשים גבול ישיבה היא ישבה ופוליטיקה היא פוליטיקה.

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2018

2. ל-1, במילים אחרות, ניתוק התורה מחיי היומיום האירועים מסביב. זו גישה גלותית/חרדית/חילונית אך בהחלט לא ציונית דתית. (הוא בסך הכל ציין משהו חיובי על המדינה, לא קרא להתגייסות פולי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2018

3. ל-1 משה, במה רבנים יעסקו אם לא בפוליטיקה? (יאיר)

התורה היא היא פוליטיקה. (למרות שיש בה גם אי אלו הדרכות לאדם הפרטי - בעיקר בתושב"ע)

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2018

4. לא מכובד (נפתלי)

לא מכובד לרב להשתמש בלשון לא יפה ומגונה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חבר הכנסת אריאל קלנר צילום: כיפה

"בית המשפט הוא גוף שנשלט על ידי השמאל הרדיקלי"

קרא עוד