סגור

הרב שי פירון נגד ארגון 'חותם'

הרב שי פירון תובע את ארגון 'חותם' לדין תורה וביקש מנשיא הארגון, הרב יעקב אריאל, להיות הדיין. סכום הפיצוי: מיליון ש"ח

מירב כהן
יב באלול התשעח
,
23 באוגוסט, 2018 10:03
הרב שי פירון

הרב שי פירוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרב שי פירון לא נשאר חייב. אחרי ארגון 'חותם' האשים אותו בקבלת כספים מה'קרן החדשה', תובע הרב את הארגון לדין תודה. הדיין יהיה נשיא הארגון, הרב יעקב אריאל. הפיצוי הנדרש עומד על מיליון ש"ח 

ארגון 'חותם' יצא במתקפה נגד הזרם הליברלי בציונות הדתית והפיץ סרטון על מקרות המימון של אישים ורבנים במגזר וארגונים פמיניסטיים שונים. התגובות לסרטון הפוגעני היו מכל קצוות המגזר והתעסקו בעיקר בסגנון שהעליב באופן אישי דמויות ציבוריות. 

הרב שי פירון הגיב ליאיר שרקי (בשבע) על תוכן הדברים וטען כי פעילות עמותת "הכל חינוך", בה היה שותף בכיר וקיבלה תרומות מהקרן, הופסקה לפני כארבע שנים. בנוסף אף אחד לא בא לבקש את תגובתו או לברר איתו את הפרטים, הנוגעים ברובם לתרומות מלפני כעשור."הסרטון והחוברת רצופים שקרים ואי דיוקים. אין בפרסומים אלה אמת ויש בהם פגיעה, הלבנת פנים והוצאת שם רע" 

הרב פירון החליט לתבוע את הארגון לדיון תורה ואף ביקש מנשיא הארגון, הרב יעקב אריאל, להיות הדיין. בשיחה בין פירון לרב אריאל התברר שהרב לא צפה בסרטון קודם הפצתו וטען שהקמפיין האישי שפורסם הוא "לא בידיעתו ועל דעתו". הרב אריאל הסביר לפירון את דעתו על הבעייתיות שבקבלת כספים מהקרן החדשה על אף שחלק מהמטרות היו טובות לכאורה.

הרב פירון ביקש להבהיר כי התמורות שעוברת הציונות הדתית, בהגדלת מגוון הדעות והעמדות הליברליות לא נוצרו בעקבות המימון של הקרן החדשה ולא יפסיקו בשל חוסר מימונה. פירון הוסיף כי לא ניתן לזלזל בעמדות אלו. הן שורשיות ומנומקות וצריך לתת עליהן את הדעת. 

ארגונים שונים, מימין ומשמאל, נסמכים על מקורות מימון ממגוון קרנות. ה'קרן החדשה' מממנת ארגוני שמאל רבים בין היתר את ארגון 'בצלם ו'שוברים שתיקה'. קבלת כספים מנוצרים אוונגליסטיים יכולה ליצור דילמה כאשר יש לתורמים אינטרסים ואג'נדות אותם הם מחלחלים לאותם ארגונים שנתמכים על ידם. 

23.08.2018

1. מה השקר? עמותת "הכול חינוך" לא קיבלה כספים מהקרן החדשה?? (רוני)

כנראה קיבלה.
אז אם יש אי דיוק זה רק לגבי התאריכים (העמותה הנ"ל נסגרה).
אם פירון סבור שזה בסדר וסביר לקבל מימון מכספי הקרן, הוא לא אמור לראות בסרטון פגיעה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.08.2018

2. למקצוענים בלבד: מה אתם יודעים על תכניות החינוכית? | כיפהלשכיפה (נקווהשהרב אריאל יעמוד על כבוד התורה ולא ייכנע ללחצים של השמא)

לשי פירוןנקווהשהרב אריאל יעמוד על כבוד התורה ולא ייכנע ללחצים של השמאל ושי פירון. לקחו תרומות מהקרן זה מה שחשוב לצורך העניין והעמדות הליברלית לה הוא טוען כנראה לא מתיישבת עם דעת תורה צרופה של גדולי הרבנים ושלא יתייפייף בגם וגם שלו. תומך תורה הוא לא . מספיק עם הצביעות. אנחנו לא מטומטמים שונאי חרדים ודת

דווח על תגובה לא ראויה
24.08.2018

3. הוא היה ראש ישיבה ובמקביל גם קיבל 50 אלף בחודש מהקרן לישראל החדשה? (אלי)

משהו לא ברור לי. לפי הטענות במקביל לעבודתו כראש ישיבה הוא הועסק בחמישים אלף שקל בחודש במשרה אחרת? האם כך צריך לנהוג ראש ישיבה? זה נראה כבצע כסף. חמישים אלף שקל זו משכורת מתחום ההי טק או שיש למישהו אינטרס לטחון אותו בכסף. נשמח להבהרות מכבודו. תודה

דווח על תגובה לא ראויה
28.08.2018

4. לבושתנו לגבי הנוצרים הוא צודק (יהודי פשוט)

יש בציונות הדתית כאלה שמקבלים מהם כסף ואח"כ אנחנו מתפלאים על בלאגן פנימי. אל תתבלבלו: האוונגליסטים והקרן החדשה הם נציגי אותה דת. שניהם נגד קידוש ד' שבחזרת כלל ישראל בתשובה. אחד עושה בהתנגדות והשני בתמיכה. אוכלי דבר אחר פסולים לעדות (סנהדרין כו:) = מקבלי צדקה מן הנכרים דהוי חילול השם מחמת ממון (רש"י שם)

דווח על תגובה לא ראויה
29.08.2018

5. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח (אביתר יעקב מיכלשוילי)

שי הזה חי בסרטטטטטטט

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דניאל זמיר צילום: עידו איז'ק יחצ

בשומרון סרבו להעלות זמר בעל נטיה מינית לתורה | הרב אליהו: "ודאי שיכול"

קרא עוד