הרב ריסקין: ניתן להקריב קורבנות גם ללא בית מקדש

הרב שלמה ריסקין מצטרף לברכות על קיום תרגול הקרבת הקורבנות ומבהיר כי אין שום מניעה להקריב את קורבן הפסח גם כיום, למרות שבית המקדש עדיין לא נבנה

חנן גרינווד, כיפה 29/03/15 19:21 ט בניסן התשעה

הרב ריסקין: ניתן להקריב קורבנות גם ללא בית מקדש
יחצ, צילום: יחצ

קיום תרגול זבח הפסח שיתקיים מחר בירושלים מקבל חיזוק רבני נוסף, הפעם מהכיוון הליברלי, כשלאחר הרב שמואל אליהו והרב יעקב מידן, גם הרב ריסקין מברך על האירוע ומבהיר כי מבחינת ההלכה כבר עתה ניתן להקריב קורבן פסח.

"חיוני לנו להתחיל להתרגל למצווה הגדולה הזאת שהיא עיקר קדושת זמן חרותנו", כתב הרב ריסקין באיגרת למארגני התרגול החי. לדברי הרב ריסקין אין שום מניעה להקריב את קרבן הפסח כבר כיום למרות שבית המקדש עדיין לא בנוי. "אפילו בראשית צמיחת גאולתנו אפשרי להקריב קרבן פסח כמו שצריך, אפילו בלי בית שלישי, שיבנה במהרה בינינו".

אירוע זבח הפסח זוכה השנה להתעניינות שיא של רבנים מכל החוגים. רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן אף ישתתף באירוע וישא דברים. רבה של צפת הרב שמואל אליהו שלח ברכה מצולמת, עוד ישתתפו באירוע הרב יעקב מדן ראש ישיבת הר עציון, והרב שבתאי רפפורט ראש המכון הגבוה לתורה באונ' בר אילן, הרבנים ישראל אריאל, דניאל סטבסקי, ויהודה גליק איש הר הבית.

ההתעוררות הציבורית הרחבה לחידוש הפסח, מעוררת זעם רב בקרב ארגוני בעלי החיים. פעיליהם זועמים ומפיצים קריאות הסתה ברחבי הרשת נגד היוזמה. דף פייסבוק מיוחד שהוקם לצורך כך בשם "מתנגדים להעלאת קרבן בהר הבית" כלל קללות ונאצות קשות נגד תומכי קרבן הפסח. הדף הוסר ככל הנראה על ידי הנהלת פייסבוק נוכח ההסתה הקשה שהתחולל בו.

גם דף הפייסבוק של תומכי קרבן הפסח בשם "במועדו- לחידוש קרבן פסח" שכולל תמונות רבות של אזרחים שמצטלמים עם שלטי "גם אני תומך בחידוש קרבן הפסח" מלא בנאצות וקללות נגד המצטלמים. לדברי מנהלי הדף הם חסמו כבר מאות מגיבים, שחלקם אף מתכוונים להגיע להפגין במקום.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר