הרב לאו לנשיא האיחוד האירופי: מצב היהודים הפך בלתי נסבל

הרב הראשי אמר את הדברים במהלך מסע מיוחד באירופה בו נפגש עם ראשי האיחוד האירופי ומנהיגי קהילות והתייחס גם לנושא הכיפה בצרפת

נתנאל לייפר, כיפה
ג בשבט התשעו
,
13 בינואר, 2016 20:12
דוברות

דוברותצילום: דוברות

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו קרא לנשיא האיחוד האירופי לדאוג לביטחונם של יהודי אירופה בעקבות התגברות הרדיפות האנטישמיות כלפי יהודים במדינות שונות באירופה.

הרב הראשי השמיע את דבריו, במסגרת מסע קצר בן 48 שעות באירופה שכלל בין השאר פגישות עם ראשי האיחוד האירופי ומנהיגי הקהילות היהודיות.

בפגישה עם נשיא פרלמנט האיחוד האירופי, מרטין שולץ השתתפו נציגי משרד החוץ הישראלי ובמהלכה ציין הרב הראשי, כי "מצב היהודים בחלק ממדינות אירופה הפך למצב בלתי אפשרי ויש לעשות הכל כדי להגביר את ביטחונם האישי".

הרב לאו התייחס לסערה שהתחוללה היום לאחר הודעת ראש הקהילה במרסיי כי כדאי ליהודים להסיר את כיפותיהם מטעמי ביטחון ואמר, "עצם העובדה שאנו שומעים קולות המבקשים מיהודים שלא להסתובב עם אחד הסממנים היהודיים המרכזיים שהם כיפה, כובע וציצית, כדי להימנע מהתנכלויות- הוא מצב בלתי נסבל בשום פנים ואופן".

(צילום: דוברות )

הרב הראשי הוסיף, כי אין בכוונתו להתייחס לחילוקי הדעות שבין האיחוד האירופי לממשלת ישראל, אולם, "בעת שמביעים ביקורות ומותר שתהיה ביקורת בין ידידים, יש להביע אותה בזהירות שכן ישנם כאלה שמתרגמים את הביקורת לשנאה ולעוינות, ויש לנהוג כדברי חכמי ישראל שאמרו כבר לפני דורות רבים: "חכמים, היזהרו בדברכם".

בצאתו מהפגישה, השיב הרב לשאלות עיתונאים בנושא הקריאות בצרפת להסרת סממנים יהודיים מחשש להתנכלות והביע תמיכה בעמדתו של הרב הראשי לצרפת, הרב חיים קורסייה שקרא שלא להיענות לקריאות אלא להמשיך להסתובב עם כיפה. הרב הראשי ציין במסגרת זו, כי הוא "קורא לכל יהודי ויהודי להמשיך ללכת באותה צורה אליה היה רגיל עד היום"

קודם לכן, בשעות הצהרים המוקדמות נפגש הרב הראשי גם עם שגרירי האיחוד האירופי וסגן נשיא האיחוד, מרטין שולץ ובפגישה זו השתתפו גם הגאון הרב בנימין יעקבס, הרב הראשי להולנד; הרב מנחם מרגולין, מנכ"ל מרכז רבני אירופה והרב אריה גולדברג, סמנכ"ל מרכז רבני אירופה.

במהלך הפגישה קרא הרב הראשי לשגרירים שלא להאמין לשמועות ולהשמצות על ישראל ולבוא לראות מקרוב כיצד במדינת ישראל נהנים כל האזרחים משיווין מלא בכל תחומי החיים וציין כי "ניתן לראות בבתי החולים, מיטה ליד מיטה, יהודי, מוסלמי ונוצרי. כך גם אפשר לראות בצוותים הרפואיים יהודיים, מוסלמים ונוצרים וכולם מקבלים יחס שווה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרכבת החשמלית בתחנת ההגנה צילום: דוברות רכבת ישראל

סופית: פעילות הרכבת תתחדש בעוד 4 ימים

קרא עוד