סגור

הרב יצחק יוסף: לבטל את תקן הרב הראשי ולא את תקן הראשון לציון

הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף, התייחס לחוק רב ראשי אחד וטען כי ביטול תקן הראשון לציון יפגע במסורת באופן קשה ביותר. "ביטול תקן הראשון לציון יפגע קשות במסורת בת מאות שנים"

חנן גרינווד, כיפה
ח באלול התשעד
,
03 בספטמבר, 2014 16:52
דוברות המרכז האקדמי לב

דוברות המרכז האקדמי לבצילום: דוברות המרכז האקדמי לב

"הראשון לציון הינו תפקיד שכבר קיים 380 שנה, ואסור בתכלית לבטל מסורת חשובה זו. אם רוצים לחסוך ולבטל תקן, יש לבטל את תפקיד הרב הראשי ולהשאיר את הראשון לציון",כך אמר הרב יצחק יוסף, בשיעור שנשא אתמול בפני סטודנטים ב'מרכז האקדמי לב'.

השיעור שקיים הרב יוסף עסק בנושאי הלכה, תורה ומדע, ושאלות של הלכה למעשה ואופן הלימוד הנכון. בין הדברים, התייחס הרב יוסף בקצרה לנושאים אקטואליים והסביר את חשיבות תפקיד הראשון לציון. בדבריו סיפר הרב יוסף על פגישתו עם נתניהו, בה פירט בפניו את תחילתה של מסורת הראשון לציון לפני 380 שנה, ובה שימשו גדולי עולם בתפקיד זה.

"הרב קוק הקים את הרבנות הראשית, הוא פנה אל הראשון לציון דאז, ושאל אם יהיה מוכן שיהיה לצידו רב אשכנזי. גדול השלום, והוא הסכים. לכן, אם רוצים לבטל את התפקיד, יש לבטל את מה שהתחדש באחרונה ולא את מסורת של מאות שנים".

בסיכום דבריו קרא הרב יוסף לתלמידי בית המדרש ב'מרכז אקדמי לב', ללמוד הלכה למעשה ולתרגם את הלימוד למעשים בפועל.

פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב אומר: "כבוד גדול הוא לנו לארח בבית המדרש את הרה"ג, הראשון לציון, לשיעור תורני מיוחד עבור התלמידים. אנו מקפידים להזמין רבנים לשאת דברים ולתת שיעורים אצלנו, וחשוב שתלמידי בית המדרש יבינו את חשיבות הלימוד ומקומו בעם היהודי. שיעור זה הוא המשך מסורת ארוכה אצלנו, ואנו נקפיד להמשיך בה ולדבר עוד על החיבור שבין תורה ומדע".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד