סגור

הרב הראשי: "התפטרות ליצמן, קידוש שם שמים"

הרב דוד לאו התקשר לשר הבריאות שהתפטר ובירך אותו "על הצעד שנקט למען כבודה של השבת" כמו כן הוא שיבח אותו על שביצע את המהלך "בציות להוראת רבותיו"

משה ויסטוך
ח בכסלו התשעח
,
26 בנובמבר, 2017 12:30
הרב הראשי דוד לאו

הרב הראשי דוד לאוצילום: מרים אלסטר פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, התקשר היום (ראשון) לשר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה ובירך אותו על הצעד שנקט לאחר שהתפטר מהממשלה בעקבות עבודות הרכבת בשבת.

הרב הראשי שיבח את השר היוצא "על הצעד שנקט למען כבודה של השבת". בשיחתם הזכיר הרב לאו כי כי השבת היא "יום מנוחה וקדושה. לצערנו 'הקדושה' מוגרה בחלק מן המקומות וכעת מנסים גם למגר את ה'מנוחה'".

הרב התייחס גם לכך שהמהלך אותו נקט ליצמן "נעשה בציות להוראת רבותיו". לדעתו, ההתפטרות עצמה והטיית האוזן לרבותיו של השר לשעבר, "מהווה קידוש שם שמים".

כזכור ביום שישי הודיע שר הבריאות כי לאור אישור העבודות ברכבת בשבת הוא החליט להתפטר מהממשלה. לאחר שעברו 48 שעות והוא לא חזר בו מהודעתו נכנסה התפטרותו לתוקף והוא חדל מלכהן כשר בממשלה. לפי שעה סיעתו תישאר כחברה בקואליציה וליצמן צפוי להמשיך ולהצביע עמה. 

26.11.2017

1. קידוש שם שמיים (אלכס )

כבוד הרב לאו.
מדוע אתה לא מתפטר מתפקידך הממלכתי, בשל עבודות השבת ברכבת, ובכך מקדש שם שמיים???

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2017

2. למגיב 1: לרב לאו אין אחריות מינסטריאלית כמו לליצמן ולכן אין טעם להתפטרותו (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2017

3. ליצמן עשה מעשה מדהים שאולי יחזיר במשהו את הכבוד לשבת (יהודי גאה)

לאחר תקופה ארוכה שהשבת נרמסת הפרהסיה הציבורית, סוף סוף שר בממשלה מוכן להקריב את תפקידו בשביל כבוד שמיים. אשריו ואשרי חלקו!!!

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2017

4. משפחת לאו היקרה - דוגמה אישית (מוטי )

מעניין ומה עם קידוש ה' הגדול והנורא שיקרה אם כל משפחת לאו היקרה תתפטר ותוותר על המשכורת הרזה ממדינת הציונים מחללת השבת ברכבות .... עדיף לא להתפאר בגבורתם של האחרים - ליצמן - .

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2017

5. קידוש שם שמיים (אלכס)

אחרי רב ראשי שיושב בכלא, מה לנו כי נתפלא על רב ראשי, המשבח את מי שלדעתו מקדש שם שמיים, אך בוא בעת שומר על כסאו מכל משמר?

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2017

6. ליצמן הרב לאו וקידוש ה' (משה)

יתכן וליצמן קידש שם חסידות גור והרעבע--אין שום קידוש ה' בענין. --אגב סבו של הרב לאו היה עצם מעצמה של ממלכת גור--מה שעשה לימן הוא פשוט משחק כח פוליטי--ולאלה שמשתעעים בהגדרות פורמליות של אחריות משפטית וכו'--יהודי מאמין דבק באחריות כלפי התורה והשכינה ולא כלפי הגדרות משפטיות או ציות לרבותיו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר